xcounter
#

Росіяни збирались поставити 80 "Калібрів чи 40 "Цирконів" на "Петр Великий", але крейсер зараз ржавіє біля причалу

28624
Рашистський атомний крейсер "Петр Великий", ілюстративне фото довоєнних часів
Рашистський атомний крейсер "Петр Великий", ілюстративне фото довоєнних часів

Можливо, рашистам доведеться в принципі списати єдиний атомний крейсер в строю ВМФ РФ

OSINT-аналітик MT_Anderson в своєму профілі на Twitter опублікував супутниковий знімок гавані Сєвєродвінска, однієї із головних баз Північного флоту ВМФ РФ, зроблений 5 квітня 2023 року. На цьому знімку ми можемо побачити не тільки рашистський атомний підводний крейсер К-329 "Белгород", котрий може бути носієм ядерних торпед "Посейдон" (щоправда, які досі не прийняті на озброєння).

Там ми можемо побачити й іншу цікаву деталь – списаний та виведений зі складу флоту підводний крейсер ТК-208 "Дмитрий Донской" по суті "припирає" до причалу атомний крейсер "Петр Великий", що належить до проекту 1144 "Орлан" та числиться флагманом Північного флоту ВМФ РФ. Росіяни доволі часто виводили цей корабель у море "пограти м’язами" перед НАТО, але тепер, що схоже "щось пішло не так".

Читайте також: На який вкрай цікавий об'єкт "ВКС" РФ могла завітати "бавовна" у поки окупованій Феодосії у Криму
Кораблі Північного флоту ВМФ РФ в гавані Сєвєродвінска, зокрема атомний крейсер "Петр Великий", 5 квітня 2023 року, зображення - twitter-профіль MT_Anderson

За часів СРСР було збудовано 4 такі атомні крейсери, із яких в строю залишився лише "Петр Великий", ще один корабель цього проекту "Адмирал Нахимов" застряг на постійному ремонті, як і авіаносець "Адмирал Кузнецов", а інші два – остаточно списані під утиль. Крейсер "Петр Великий" був спущений на воду ще у 1989 році, але його добудова зайняла майже 10 років, тому в стрій російського флоту був введений аж у 1998 році, тому й вважається "наймолодшим" кораблем цього проекту.

Довжина корпусу цього крейсера сягає 250 метрів з повним водозаміщенням в 25 тисяч тонн та 744 особи екіпажу, тому кремлівська пропаганда говорила про "Петр Великий" як "аналоговнєтний" корабель. Але тут всю "картинку псувало" вкрай обмежене як на корабель такого класу ударне озброєння – всього 20 надзвукових ПКР типу П-700 "Гранит". Ресурс цього крейсера теж був не "гумовий", бо з моменту спуску на воду минуло по факту 32 роки.

Рашистський атомний крейсер "Петр Великий", ілюстративне фото довоєнних часів

Орієнтовно ще в 2016 році кремлівські пропагандони заговорили про плани свого ВПК нарешті почати модернізацію свого "аналоговнєнтого" крейсера "Петр Великий", яка б передбачала зокрема не тільки подовження строку служби корабля, але й посилення його ударного озброєння. Зокрема, самі росіяни стверджували, що в планах була установка одразу 10 універсальних пускових установок 3С14 на 4 чи 8 пускових комірок, де б можна було б розмістити від 40 до 80 ракет типів "Калибр" або ж "Циркон".

Але по модернізації свого крейсера "Петр Великий" росіяни досі не реалізували. Ймовірно, не ризикнули ставити в док ще й другий атомний корабель, поки вищезгаданий "Адмирал Нахимов" стоїть на перманентному ремонті. І це у той час, коли самі рашисти стверджували, що уже в 2022 році експлуатаційний ресурс флагмана Північного флоту ВМФ РФ "Петр Великий"може остаточно вичерпатись.

Рашистський атомний крейсер "Петр Великий", ілюстративне фото довоєнних часів
Читайте також: Рашисти кажуть, що тепер мають аж 5 субмарин для ударів "Калібрами" по Україні