xcounter
#

Рашисти кажуть, що тепер мають аж 5 субмарин для ударів "Калібрами" по Україні

14451
Завантаження ракет "Калибр" на підводний човен рашистів, фото з відкритих джерел
Завантаження ракет "Калибр" на підводний човен рашистів, фото з відкритих джерел

Якщо це справді так, то це означає, що окупанти із третьої спроби завершили ремонт бойового корабля, що тривав 9 років

Кремлівські пропагандисти стверджують, що Чорноморський флот РФ з тимчасово окупованого Криму вивів на торпедні стрільби в Чорне море свою дизель-електричну субмарину Б-871 "Алроса" радянського проекту 877 "Варшавянка". Коли саме це відбулось, росіяни не конкретизують.

Але якщо це справді відбулось, то це означає, що рашистський ВПК зумів лише з третьої спроби завершити ремонт цього підводного корабля, що тривав майже 9 років, починаючи з 2014 року. І що у рашистів у Чорному морі стало на один підводний човен більше (загалом 5 субмарин), який може зокрема запускати крилаті ракети "Калибр" (до 4 одиниць в одному залпі).

Читайте також: На якому аеродромі стоять одразу два А-50У рашистів, що так і просять дрона з "бавовною" (фото)
Рашисти буксирують субмарину "Алроса" назад на 13-ий судноремонтний завод в тимчасово окупованому Севастополі, фото – Крым. Реалии, дата публікації 22 травня 2022 року

Варто нагадати, що підводний човен Б-871 "Алроса" проекту 877 був включений до складу Чорноморського флоту ще у 1990 році. І що із 33 років активної служби цей підводний корабель загалом 14 років простояв на постійних ремонтах, найбільш тривалий з яких почався у 2014 році.

Першу за 8 років спробу вивести субмарину "Алроса" у море бодай на ходові випробування російські військові зробили у травні 2022 року. Але "щось пішло не так", і рашисти потягли назад свій човен "долатати" на потужностях 13-го судноремонтного заводу в тимчасово окупованому Севастополі. Повторну спробу витягнути "Алросу" на ходові випробування російські загарбники провели наприкінці червня 2022 року, про результати нічого не відомо.

Окупанти намагаються вивести в море підводний човен "Алроса", фото - "Крымский ветер", дата публікації - 28 червня 2022 року

На сайті видання "Крым. Реалии", що займається зокрема моніторингом кораблів ЧФ РФ в тимчасово окупованому Криму, крайня згадка про ворожу субмарину "Алроса" датується серпнем 2022 року. І станом на той момент цей підводний корабель ще числився у статусі "на ремонті".

Навіть якщо за останні 6 місяців росіяни справді зуміли повернути у стрій найстаріший підводний човен свого Чорноморського флоту, яким буде рівень боєздатності і як часто вони зможуть її виводити в море для ракетних обстрілів України – питання насправді дискусійне. Хоча б тому, що рашистська дизель-електрична субмарина Б-871 "Алроса" має доволі специфічну силову установку – водометний рушій замість гвинтів, і така силова установка має сталу тенденцію до постійного виходу із ладу.

Субмарина Б-781 "Алроса" ЧФ РФ в акваторії 13-го судноремонтного заводу в тимчасово окупованому Севастополі, фото – Крым. Реалии, дата публікації 12 травня 2022 року
Читайте також: У РФ згадали про комплекс активного захисту "Арена" для танків та повідомили про завершальну стадію випробувань 40-річної розробки