Російські пропагандистські "ЗМІ" поширили заяву глави корпорації "Ростех" Сєргєя Чємєзова про те, які роботи по стратегічним бомбардувальникам типу Ту-95МС наразі веде російський ВПК.
Зокрема, очільник рашистського "Ростеху" заявив, що вдосконалення Ту-95МС начебто відбувається з поправкою на досвід повномасштабної війни проти України, зокрема виконання ракетних ударів по нашій землі. При цьому мова про установку нової апаратури зв’язку та навігації на літаки такого типу.
Читайте також: РФ вперше за 550 днів використала Ту-160 для удару по Україні: і це лише четвертий їх відомий політ за рік
Також Чємєзов стверджує, що після проведеної модернізації на потужностях корпорації "Ростех" бомбардувальники типу Ту-95МС "отримали підвищену бойову ефективність" й тепер здатні застосовувати начебто й "новітні зразки ракетного озброєння", при цьому без конкретної деталізації, про які саме зразки мова.
При цьому, що доволі показово, в оригінальному повідомленні російських пропагандистів нічого не було сказано про "апгрейд" Ту-95МС зокрема в площині ресурсу планера та силової установки. І так виходить, що росіяни за гучними словами про "підвищену бойову ефективність" намагаються приховати проблему із обмеженими можливостями по модернізації свого флоту стратегічних бомбардувальників.
В даному питанні варто почати із базових цифр, а саме про можливу кількість наявних у росіян Ту-95МС. Довідник The Military Balance 2024 говорить, що на початок поточного року ворог мав 58 стратегічних бомбардувальників цього типу.
Водночас, фактична кількість рашистських Ту-95МС в строю є явно меншою. В цьому моменті ми можемо виходити наприклад із оцінок від Міноборони Великої Британії про те, що уже на червень 2023 року стратегічна авіація "ВКС РФ" мала в своєму розпорядженні сумарно "близько 80 бомбардувальників", переважно Ту-95МС і Ту-22М3, з чого випливає, що на даний момент фактична чисельність по Ту-95МС складає близько 40 "бортів".
В свою чергу, такий "розкид" в оцінках по кількості наявних у росіян Ту-95МС може свідчити про те, що ворог має проблеми із підтриманням ресурсу своїх стратегічних бомбардувальників, тобто із проведенням робіт по планеру та силовій установці.
Усе вище окреслене аж ніяк не означає, що росіяни мають якісь суттєві перешкоди для проведення нових масованих ударів по території України. однак тут мова про те, що в перспективі кількох років активного використання у рашистів можуть виникнути суттєві проблеми із взагалі підтриманням боєздатності своїх Ту-95МС.
Раніше Defense Express писало про те,чим особливий Ту-95МС, і чому саме цей літак обирають рашисти для ударів по Україні, і також про те, які цифри є по ресурсу Ту-95МС, і що це говорить про можливості РФ.
Читайте також: Під час удару 17 листопада росіяни застосували Х-101 з двигунами від Х-55, чим показали своє головне вразливе місце