xcounter
#

Рєзніков говорить, що САУ "Богдана" буде ще більше, але є один нюанс (фото)

15440
САУ 2С22 "Богдана", ілюстративне фото довоєнних часів
САУ 2С22 "Богдана", ілюстративне фото довоєнних часів

Як на темпи робіт по цій САУ вплине меморандум про співпрацю зі словацьким Konstrukta Defense

Міністр оборони України Олексій Рєзніков в своєму Twitter написав, що скоро в ЗСУ буде ще більше колісних САУ 2С22 "Богдана". Так він прокоментував фото із соцмереж, на якому екіпаж САУ "Богдана" облаштував імпровізоване місце для обіду прямо на одному із упорних пристроїв цієї артустановки.

Таке фото як замальовка з фронтового побуту наших бійців саме по собі є цікавим. Але тут свої нюанси можуть виникати із обіцянки очільника Міноборони України про те, що таких САУ скоро в наших захисників стане ще більше.

Читайте також: Пікапи під APKWS створювались для ЗСУ проти БПЛА, але працюють як міні-РСЗВ

Тут варто пригадати новину про те, що за повідомленнями словацьких ЗМІ, місцева приватна оборонна компанія Konstrukta Defence та український "Краматорський завод важкого верстатобудування" уклали меморандум про спільну роботу над проектом колісної САУ для ЗСУ.

Передбачається, що ця САУ має бути по суті адаптацією артсистеми Eva під вимоги Збройних Сил України, і в яку також мають бути інтегровані конструктивні рішення від САУ 2С22 "Богдана".

Словацька САУ Eva, фото - Konstrukta Defence

Зоднаковою ймовірністю можна припускати, що розробників "Богдани" можуть зацікавити напрацювання колег як і по артилерійській установці від САУ Eva, так і по колісній базі на шасі Tatra-815. Тим більш, що словацьке Konstrukta Defence пропонувало співпрацю по цій темі ще в 2020 році, відповідно, потенціал для спільних робіт та обміну технологіями може бути широким.

Але при цьому залишається неясним, а наскільки швидко тоді серійні САУ 2С22 "Богдана" таки підуть у війська, чи можливо співпраця із словацькою Konstrukta Defence має привести до появи нової колісної САУ іншого типу, із характеристиками кращими, аніж в "Богдани".

САУ 2С22 "Богдана" в розпорядженні 1-шої Окремої Бригади спеціального призначення імені Івана Богуна, червень 2023 року, фото – Командування Сухопутних військ ЗСУ
Читайте також: Морпіхи ЗСУ завалили рашиський Ка-52 з ПТРК Javelin - це вперше в історії