xcounter
#

Пікапи під APKWS створювались для ЗСУ проти БПЛА, але працюють як міні-РСЗВ

4809
Наземна пускова для APKWS, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Наземна пускова для APKWS, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Доволі часто тактична ситуація впливає на формат використання зброї більше, аніж задум її розробників

Польський портал Defence24 в одній із своїй публікацій звернув увагу на відео у відкритому доступі, які ілюструють формат застосування пікапів під керовані ракети APKWS в строю ЗСУ. Зазвичай такі системи в розпорядженні наших бійців розміщуються на автомобілях HMMWV M1152A1, та використовуються для хірургічного ураження укріплених цілей, або ж легкої бронетехніки типу бронетранспортерів, чи БМП-1/БМП-2.

Тим більш, що APKWS – це керований варіант реактивного снаряда Hydra 70 із лазерним наведенням, і з огляду на такі характеристики, виглядає цілком логічно застосовувати такі системи саме в ролі високоточних міні-РСЗВ.

Читайте також: Морпіхи ЗСУ завалили рашиський Ка-52 з ПТРК Javelin - це вперше в історії

Але від Defense Express додамо наступне – для початку, тут варто пригадати обставину, що пікапи під APKWS для ЗСУ створювались для виконання зовсім інших завдань, а саме – боротьба з безпілотниками рашистів.

Тим більш, що наприклад у листопаді 2022 року під час додаткових випробувань BAE Systems як розробник системи показала її здатність боротись проти БПЛА "2-го класу", тобто польотною масою до 25 кг. Під такий критерій підпадають зокрема рашистські дрон-камікадзе типу "Ланцет" і розвідувальні БПЛА "Орлан-10". І виходячи з такого заявленого функціоналу, було б цілком логічно очікувати, що пікапи під APKWS створюватимуться саме для полювання на російські безпілотники.

Випробування APKWS зі знищенням БПЛА в листопаді 2022 року, ілюстративна інфографіка від European Defense Review

Але схоже, що критерієм істини тут виявилась практика, і ця практика продиктувала, що APKWS може бути найбільш ефективним саме в своїй початковій ролі, тобто ураження наземних цілей. Навіть якщо виходити із того, що дальність стрільби із APKWS складає до 6 км, тобто на рівні ПЗРК, кінетичної енергії від цієї ракети може бути недостатньо, аби ефективно вражати та збивати ворожі БПЛА.

А оскільки ЗСУ мають потребу в якомога більшій кількості засобів високоточного ураження ворога на фронті, так і вийшло, що пікапи під APKWS працюють переважно саме на знищення вогневих точок чи легкої бронетехніки армії

Пускова установка для ракет APKWS. Фото: Arnold Defense
Читайте також: AMX-10RC не для наступу: чому так і про місце цієї машини у строю