xcounter
#

Рашисти з компонентів "Ниви" та "Газелі" зібрали новий всюдиход у пару до китайських Desertcross

5653
Рашисти з компонентів "Ниви" та "Газелі" зібрали новий всюдиход у пару до китайських Desertcross

Розробка отримала назву "Пластун-ТТ", зараз тривають випробування дослідного зразка цієї машини

Російська компанія "Русские вехдеходы" на цьогорічному форумі "Армия", крім подальшої модернізації свого гусеничного всюдихода "Пластун" представила ще одну розробку у цьому напрямку - тактичний колісний транспортер "Пластун-ТТ", призначений для перевезення вантажів, поранених тощо.

гусеничний всюдихід "Пластун-2"
Гусеничний всюдихід "Пластун-2"

Як і у випадку з гусеничною машиною, щодо "Пластун-ТТ" також тривають перемовини про постачання цих машин у війська. У РФ активно наголошують на потребу в таких машинах на полі бою. І якщо говорити саме про "Пластун-ТТ", то фактично йдеться про таку собі заміну або ж "пару" до китайських всюдиходів Desertcross.

Читайте також: У РФ вже другу добу палає нафтобаза - стався новий вибух, до гасіння було залучено три пожежні потяги (відео)
"Пластун-ТТ"
"Пластун-ТТ"

Нагадаємо, що ці китайські машини вперше були помічені на полі бою у листопаді минулого року та одразу в доволі ж курйозному епізоді - коли водій Desertcross, ймовірно, сплутав передачу і наїхав на своїх же.

Згодом було помічено, що російське окупаційне військо нарощує використання цих всюдиходів на полі бою. Щодо кількості, то станом на середину листопада 2023 року повідомлялося про наявність на озброєнні війська РФ 537 машин Desertcross 1000-3, до кінця березня вже цього року вона мала збільшитися до 1590.

Вочевидь, РФ визначила для себе подальшу потребу в сотнях таких машин на полі бою, тому наразі й розглядає "вітчизняний" варіант у вигляді колісного "Пластуна". Російські пропагандистські ЗМІ розкривають деякі деталі щодо цього проєкту - зокрема він нібито повністю складається з вітчизняних компонентів, зокрема низка з них була "запозичена" з російської "Ниви", передусім йдеться про двигун (бензиновий обсягом 1,7 л та потужністю 80 к.с.), а мости - з "Газелі".

Рама машини фактично складається з двох половин, які з’єднані шарніром. Також є гідравлічний привід, щоб рама могла згинатися у горизонтальній площині. Швидкість машини становить до 100 км/год, запас ходу - 400 км. Може транспортувати до 1 тонни вантажів або ж до 10 осіб.

Станом на сьогодні тривають випробування дослідного зразка машини за участі як цивільних фахівців, так і військових російського окупаційного війська. Заявляється про нібито суто позитивні відгуки, за умови укладення контракту темпи серійного виробництва становитимуть до 20 машин на місяць до кінця року.

Читайте також: "Дикі Шершні" показали дійсно швидкісний FPV проти "цікавих цілей": дрон подолав позначку у понад 260 км/год