xcounter
#

Поставки F-35 можуть поновитися у липні, але це поки що доволі сміливий та ризикований прогноз

7122
Всі фото — U.S. Air Force
Всі фото — U.S. Air Force

Lockheed Martin вже понад рік зберігає в себе на складах десятки винищувачів п’ятого покоління F-35 через проблеми з оновленням Technology Refresh 3

Офіс програми F-35 (JPO) нещодавно повідомив, що у липні можуть стартувати постачання одразу десятків літаків F-35 після майже річної затримки через проблеми з оновленням Technology Refresh 3 — замовники включно зі Сполученими Штатами погодилися тимчасово приймати літаки з "урізаною" версією цього програмного забезпечення за умови, що вона, звичайно, буде стабільно працювати та є безпечною.

У JPO відзначають, що програмне забезпечення проходить "суворий режим тестування". Вони не мають намір оприлюднювати інформацію про те, які показники є задовільними для виконавчого директора програми, але наголошують, що ці дані будуть доведені до партнерів і клієнтів, розповідають у виданні Air and Space Forces Magazine.

Читайте також: Румунія демонструє неймовірні амбіції купити 32 F-35 за $6,5 млрд

Також наголошується, що як тільки розробники будуть впевнені у тому, що TR-3 працює стабільно і є безпечним, то його без проблем і доволі швидко можна буде інтегрувати у літаки.

Разом з тим, у JPO все ж таки попередили, що поставки F-35 у липні — це доволі ризикований прогноз, тому що під час випробувань можуть бути виявлені ще якісь проблеми. Найбільшою з них є стабільність роботи програмного забезпечення, яке може "зависати" прямо під час місії декілька разів за виліт, що вимагає перезавантаження.

І навіть якщо оновлення TR-3 повністю протестують і воно отримає "зелене світло", все одно згодом можуть "вилізти на поверхню" ті чи інші недоліки, які треба буде виправляти, про це також кажуть у JPO, причому на кожен випуск оновлення програмного забезпечення треба від двох до шести тижнів.

Нагадаємо, якщо найближчими місяцями поставки F-35 не відновляться, то Lockheed Martin може зіштовхнутися з цікавим викликом, бо банально не матиме місця, де можна було б зберігати вироблені літаки.

Читайте також: Як Китай хотів шпигувати в Швейцарії за F-35 від США, але не вийшло