xcounter
#

Lockheed Martin зіштовхнеться з цікавим викликом, бо не матиме місця, де зберігати вироблені F-35

12649
Всі фото — U.S. Air Force
Всі фото — U.S. Air Force

Не можна сказати, що ця проблема неочікувана, бо скоро вже буде як рік, коли випливли проблеми з оновленням TR-3

Американська компанія Lockheed Martin скоро матиме проблему з нестачею місця для зберігання вироблених літаків п’ятого покоління F-35, які вона не може поставити замовникам через проблеми з оновленням програмного забезпечення Technology Refresh 3 (TR-3) і відповідно Block 4 в цілому, про це йдеться у звіті Рахункової палати уряду США.

Річ у тім, що коли влітку минулого року Пентагон відмовився приймати F-35 з оновленням TR-3, то компанія була вимушена зберігати на своїх об’єктах ці літаки до того часу, поки не розв’яжуть проблему і поки не отримають "зелене світло" на постачання цих машин замовникам.

Читайте також: За п’ять років США хочуть побудувати сотню "ведених" для F-35 і NGAD
винищувач п’ятого покоління F-35
F-35

Скільки саме літаків сьогодні вже може перебувати на складах у Lockheed Martin не розкривається — Рахункова палата не оприлюднила цю кількість у своєму звіті відповідно до запиту Пентагона, але нещодавно республіканець Роб Віттман, член Палати представників і голова підкомітету з тактичних повітряних і сухопутних сил заявив, що протягом наступних декількох місяців понад сотню літаків будуть знаходитися на "злітні смузі, що неприйнятно", відзначають у виданні Defense News.

Водночас у Рахункові палаті наголосили, що буде ризиковано зберігати такі критично важливі літаки в одному місці, і оскільки місця для зберігання вироблених літаків F-35 на об’єктах компанії закінчується, то вона повинна мати запасний план на випадок, якщо це станеться.

У коментарі виданню у Lockheed Martin відзначили, що вирішення питання оновлення TR-3 сьогодні для них є пріоритетом, і що також вони спільно з Об’єднаним офісом програми (JPO) F-35 та галузевими партнерами будуть працювати, щоб у випадку ситуації, коли їм дійсно буде не вистачати місця для нових літаків, втілити рекомендації Рахункової палати.

З міркувань безпеки у компанії не надають конкретики по цифрах і вільних місцях для літаків, але відзначають, що мають достатньо безпечну інфраструктуру, а також потужності для зберігання всіх F-35 до того часу, як літаки зможуть поставити замовникам.

А у JPO відзначили, що вже у цьому місяці розпочнуть льотні випробування F-35 з наступною версією TR-3, водночас військові зможуть розпочати процес приймання літаків наприкінці липня. Якщо цей процес розтягнеться на довші терміни, то тоді у Lpckheed Martin закінчиться місце для нових літаків.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що США може закупити менше літаків F-35 у 2025 році.

Читайте також: Польща обрала назву для своїх F-35, і також є нове відео з заводу, де виробляють перший польський літак