Польща спільно з країнами Балтії вийшла із Оттавської конвенції, учасникам якої заборонено застосовувати протипіхотні міни як вид озброєння. Однак в даному випадку ухвалення відповідного політичного рішення є лише першим кроком, бо далі Польщі треба фізично накопичити відповідний запас мін.
Річ в тім, що офіційна Варшава стала учасником Оттавської конвенції в 2012 році, після війни РФ проти Грузії та виходу Кремля із Договору про обмеження звичайних збройних сил в Європі (ДОВСЕ), і з того часу відповідні промислові потужності були втрачені.
Читайте також: Дуже необхідні для ЗСУ ADAM вже нищать рашистів

Як далі пише в своїй публікації польський портал Defence24, сам факт виходу Польщі із Оттавської конвенції не означає відмову від норм гуманітарного права при використанні протипіхотних мін. Однак тут справедливості заради треба зауважити, що до вступу цієї конвенції в дію усі країни НАТО використовували протипіхотні міни саме натискної дії.
Тому, як далі розмірковують автори цього видання, Польщі варто накопичувати і "прості" протипіхотні міни натискної дії, та "розумні" міни, оснащені зокрема самоліквідатором.
Тим більш, з огляду на активність використання Росією піхоти у війні проти України, та плани Кремля наростити чисельність збройних сил мінімум до 1,5 мільйона військовослужбовців, протипіхотні міни як вид озброєння стають особливо актуальними.

Однак якщо говорити про практичну частину, то тут сказано насправді небагато – що "польська промисловість уже працює над протипіхотними мінами, які б відповідали нормам гуманітарного права", що "такі роботи треба реалізувати в максимально стислий строк", і що за можливості відповідні касетні снаряди до реактивної та ствольної артилерії під протипіхотні суббоєприпаси треба попросити у США та Південної Кореї як головних партнерів по переозброєнню.
Окремо здивувала відсилка авторів Defence24 про те, що мовляв за радянських часів в Україні виготовлялась значна кількість та номенклатура протипіхотних мін, тому мовляв в разі настання "режиму припинення вогню" (або аналогічних форм "політичного врегулювання") Польщі варто попросити протипіхотні міни в нашої країни.
Раніше Defense Express також писало про систему дистанційного мінування Baobab-K, нестача якої для армії Польщі гостро відчувалась влітку 2023 року.
Читайте також: Які особливості системи M131 MOPMS з 1980-х, яку США вперше дають в новому пакеті для ЗСУ