xcounter
#

Польща працює над 122-мм керованими ракетами для модернізації БМ-21 "Град" під назвою WR-40 Langusta

3670
Польські WR-40 Langusta, ілюстративне фото з відкритих джерел
Польські WR-40 Langusta, ілюстративне фото з відкритих джерел

Однак схоже, шо для створення такого ракетного озброєння полякам знадобиться зовнішня технологічна допомога

Польські інженери працюють над створенням 122-мм керованих ракет для оснащення РСЗВ типу WR-40 Langusta, котрі в свою чергу виступають глибокою модернізацією радянських БМ-21 "Град".

В перспективі передбачається, що таке керовані ракети можна буде використовувати й для реактивних систем Homar-K, котрі уже поставлені з Південної Кореї або ж будуть виготовлені на потужностях польського ОПК. Про це пише видання ZBiAM.

Читайте також: Бразилія пропонує Польщі купити та робити в себе KC-390, контракт може бути до 10 літаків
Польські WR-40 Langusta, ілюстративне фото з відкритих джерел

Першоджерелом в даному випадку виступає відповідь польського Міноборони на один із парламентських запитів, котрий був сформульований так - "на якому етапі зараз перебуває розробка 122-мм керованих реактивних снарядів до WR-40 Langusta".

Оборонне відомство Польщі тут зазначило, що зараз інженери Варшавського політехнічного університету в рамках дослідницького проекту SZAFIR веде розробку одного із елементів системи управління – газодинамічного модуля управління прецизійним наведенням (GAMS), і до результатів цих робіт проявляється відповідний інтерес.

Але так як Варшавський політехнічний університет не володіє усіма необхідними напрацюваннями для створення усіх елементів системи наведення для перетворення 122-мм реактивних снарядів на керовані, то тут може знадобитись ще одна окрема дослідницька робота.

Від Defense Express наголосимо, що це перша поява публічних даних про роботу Польщі над створенням власних 122-мм керованих реактивних снарядів.

До цього влітку 2024 року були повідомлення хіба що про те, що в рамках співпраці з Південною Кореєю по Homar-K поляки сподіваються інтегрувати на ці ракетні комплекси пускові контейнери під некеровані 122-мм реактивні снаряди.

Цілком ймовірно, що для завершення розробок по 122-мм керованим ракетам Польщі може знадобитись зовнішня технологічна допомога, наприклад від тої ж Південної Кореї. Бо поки що часові горизонти по завершенню цієї розробки польське Міноборони по логічним причинам не окреслює.

K239 Chunmoo (Homar-K) у Польщі (фото: Wojsko Polskie)
Читайте також: Польща до 2005 року мала свої ОТРК "Точка", наступниками яких стали Homar-K від Південної Кореї