xcounter
#

Перший політ B-21 переноситься, але у США вже планують модернізацію з ракетами LRSO, які ще в розробці

2631
Перший політ B-21 переноситься, але у США вже планують модернізацію з ракетами LRSO, які ще в розробці

Модернізація новітнього бомбардувальника B-21 Raider передбачає передусім інтеграцію далекобійних ракет, які наразі знаходяться в розробці

Наприкінці 2022 року – а саме 3 грудня – американська компанія Northrop Grumman та ПС США вперше продемонстрували новітній бомбардувальник B-21 Raider. Перший політ цього бомбардувальника очікується вже в цьому році, щоправда, нещодавно стало відомо, що ця дата зсунулася на декілька місяців вперед.

Водночас, як розповідають у виданні The War Zone, попри те, що літак навіть не здійснив свій перший політ, у ПС США вже планують модернізацію цього літака і на 2024 рік подали запит на понад 241 млн доларів на проект під назвою "Модернізація дальнього ударного бомбардувальника (B-21)".

Читайте також: Як вдалось зберегти в таємниці програму B-21 Raider, і скільки бомбардувальників планує замовляти Пентагон
Ядерна крилата ракета AGM-86B
Ядерна крилата ракета AGM-86B

Серед усього, цей проект передбачає інтеграцію у бомбардувальник ракет далекобійних ядерних крилатих ракет AGM-181 Long Range Stand Off Weapon, яка має замінити ракету AGM -86 ALCM.

Наразі про цю ракету відомо таке – спершу над нею працювали у Raytheon та Lockheed Martin, але з рештою 1 липня 2021 року ПС США офіційно уклали контракт з Raytheon на 2 млрд доларів на розробку системи Long Range Standoff (LRSO) – тоді ж повідомлялося, що контракт передбачає розробку та виробництво ракети і розрахований до 2027 року.

Ракетою LRSO буде оснащуватися не тільки новітній B-21 Raider, але й B-52, який має перебувати на озброєнні до 2050 року. Ракета отримає ядерну боєголовку W80 mod 4, орієнтовна дальність – 1 500 миль або ж понад 2400 км. Всього планується закупити понад 1000 таких ракет, вартість однієї оцінюється у 10-14 млн доларів.

Читайте також: Льотчик-випробувач пояснив чи буде щось видно через вкрай дивні вікна новітнього B-21 Raider