Перша партія з 3000 FPV-дронів, які мають технології машинного зору та донаведення на ціль вже замовлено урядом. А наступний тендер на 10 000 одиниць вже стартував через закритий модуль Prozorro.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, який зазначив, що загалом в Україні такі дрони вже виробляють понад 10 компаній. А враховуючи це держава може дійсно обрати найкращі зразки на умовах конкурсного відбору.
Читайте також: Китайці кепкують та глузують з російського Су-57 й вперше детально його зняли зблизька
Нагадаємо, що технології машинного зору з автосупроводженням та донаведенням на ціль дозволяють вирішити одразу дві головні проблеми FPV-дронів. Перша - нівелювати вплив ворожих засобів РЕБ, бо дрон з машинним зором після фіксації цілі летить вже самостійно, без необхідно зв'язку з оператором. Друга - нівелювати залежність результату атаки від майстерності оператора, бо тепер за це відповідають не "руки та реакція" людини, а алгоритм.
"Війна переходить на новий технологічний рівень, тому треба бути швидкими, підтримувати підприємців і прогнозувати майбутнє", - зазначив Михайло Федоров.
Варто зазначити, що активно про інтеграцію технологій з машинним зором до FPV-дронів почали активно говорили з кінця 2023 року. І доволі довгий час він не виходив за межі окремих експериментів, як в Україні, так і у РФ. При цьому неможливо сказати, що це шалено підіймає ціну дрона. Наприклад були помічені російські дрони з рішеннями машинного зору за 120-150 доларів.
Водночас не завжди найдешеве рішення краще, а ефективність машинного зору залежить не лише від заліза, а й від програмного забезпечення. І щодо розробок для України, то ще у червні цього року стало відомо про те, що Україна отримала універсальний машинний зір Skynode S для дронів від американської Auterion.
Читайте також: КамАЗ задекларував багатомільйонні збитки - це про одного з найбільших постачальників вантажівок до армії РФ