Під час свого візиту до Києва 20 листопада 2023 року міністр оборони США Ллойд Остін планує передати послання воєнно-політичному керівництву України про те, що Пентагон готує передачу додаткових снарядів і далекобійного озброєння, та підтримуватиме наше військо стільки, скільки це буде необхідно, незалежно від внутрішньополітичної ситуації в самих Сполучених Штатах Америки.
Натомість сам Остін хотів би дізнатися детальніше про стратегію, яку керівництво нашої країни будує на зиму 2023/24 років. Про це стверджується в публікації The Washington Post.
Читайте також: У Міноборони розповіли про підготовку до інтеграції винищувачів F-16 до Сил оборони України
Журналісти цього видання стверджують, що спілкувались із оточенням глави Пентагону, котре зокрема визнало те, що з початком бойових дій у Секторі Газа та необхідністю допомагати Ізраїлю певні складнощі з підтримкою України виникли також. Але водночас вони говорять про те, що це лише "співпадіння за окремими статтями поставок", при тому що характер бойових дій в обох точках насправді різний.
В свою чергу від Defense Express пропонуємо в цій історії звернути увагу на пункт про додаткове далекобійне озброєння для України, оскільки тут потенційно може йти мова про одразу два важливі типи ракет. І відповідно – що Міністр оборони США під час візиту до Києва міг натякати на перспективи їх поставки.
Для початку, пропонуємо звернути увагу на те, що наприкінці жовтня цього року очільниця підрозділу "Голосу Америки" у Східній Європі Мирослава Гонгадзе заявила про те, що в січні 2024 року Україна може отримати від США далекобійні ракети на 300 кілометрів та із БЧ 100 кілограмів.
Судячи за описом, тут мова йде про новітню версію ракети AGM-88G AARGM-ER, що справді має дальність пуску до 300 кілометрів та бойову частину масою 70 кілограмів, і котра може уражати навіть рухомі надводні цілі.
Крім того, були повідомлення про черговий успішний етап випробувань ракети PrSM, котра створюється як "наступник" ATACMS. А це в свою чергу дає підстави для очікувань, що США зможуть поставити для нас додаткову партію цих оперативно-тактичних ракет, тобто тих же ATACMS.
Читайте також: Що це за цінне озброєння, по якому рашисти проґавили удар в Курській області