В соцмережах з’явились кадри, які демонструють атаку українських дронів-камікадзе по російській військово-морській базі Каспійськ на узбережжі Каспійського моря, для нальоту було використано ймовірно далекобійні безпілотники на базі легкомоторних літаків А-22.
На оприлюднених кадрах ми можемо побачити інтенсивну стрільбу російських військових із стрілецької зброї по нашим дронам, і навіть близьке влучання по одному із кораблів на ВМБ Каспійськ, скоріш за все – ракетний катер проекту 1234.1.
Читайте також: Головні плани Трампа щодо оборони США, НАТО та України без передвиборчого популізму
Каспійськ розташований за понад 1500 кілометрів від лінії державного кордону. Базова небезпека від цього об’єкту – він є головною базою Каспійської флотилії ВМФ РФ, в склад якої входять аж п’ять корветів-носіїв крилатих ракет "Калибр", сумарним залпом до 40 одиниць включно, тому удар по цьому пункту базування можна назвати профілактикою ракетної загрози для України від рашистів.
Тут слід нагадати, що кораблі Каспійської флотилії ВМФ РФ залучались для виконання ракетних ударів по території України в лютому-травні 2022 року, та як мінімум в одному епізоді у липні 2024 року.
Однак далі треба деталізувати, що в активному використанні в строю Каспійської флотилії РФ можуть бути лише три із п’яти наявних носіїв ракет "Калибр", корвети проекту 21631 "Буян-М", які там були розміщені й до лютого 2022 року.
Інші два носії "Калібрів" у рашистів на Каспії – це корвети "Туча" та "Амур" проекту 22800 "Каракурт", які весною 2024 року були переведені з Чорного моря, їх реальний ступінь технічної готовності до виконання завдань наразі невідомий.
Крім того, не можна виключати й той варіант, що Каспійськ міг використовуватись рашистами як перевалочна база для доставки з Ірану через Каспійське море артилерійських снарядів та/або комплектуючих для виробництва "Шахедів".
Тому зважаючи на наведені вище деталі, значущим є уже сам факт удару безпілотниками Сил оборони України по російському Каспійську, навіть якщо на цей раз "зачепило" лише ракетний катер, а не корабель класу "корвет" чи судно з боєприпасами.
Раніше Defense Express розповідав про те, як РФ з ржавих блоків збудувала два катери "Тарантул" під ракети Х-35, і що ці кораблі очікує далі.
Читайте також: Коли ЗСУ отримають німецькі автоматизовані САУ RCH 155, на які треба лише два члени екіпажу