На фоні перемоги Дональда Трампа на виборах варто нагадати, як у планах трампістів має виглядати архітектурабезпеки США, з чим прямо пов'язана доля НАТО, всієї Європи та України. При цьому варто розуміти, що багато передвиборчих обіцянок політиків можуть бути лише популізмом. Зокрема і погрози вийти з НАТО чи взагалі реалізувати ізоляціонізм під гаслом America First.
А для цього можливо скористатися спеціальним звітом від аналітичного центру The Heritage Foundation, який, як вважається, тісно пов'язаний із самим Трампом, його командою, політичними союзниками та республіканцями в цілому.
Читайте також: Коли ЗСУ отримають німецькі автоматизовані САУ RCH 155, на які треба лише два члени екіпажу
Цей звіт із назвою "Імператив визначення пріоритетів. Стратегія захисту інтересів Америки у більш небезпечному світі" був опублікований ще 1 серпня цього року та містить доволі конкретну аргументацію та пропозиції у сфері безпеки на глобальному рівні. Але для США і виходячи з інтересів США.
А тому, як закріплено у звіті, через те, що 60% світового ВВП та 2/3 мирового економічного зростання зосереджені в індійсько-тихоокеанському регіоні, саме там має бути зосереджені зусилля Вашингтону, бо саме цей регіон є "фактором майбутньої безпеки та процвітання Америки". І саме тому зростання та все більш агресивна політика Китаю є для США критичними та цілком аргументує реальне перенесення уваги Вашингтона саме на цей регіон.
Більше того, військові можливості США, які знайшли відображення у стратегічних планах Пентагону, не передбачають можливості здобути перемогу у двох великих війнах, які йдуть одночасно чи поспіль. Тобто Вашингтон не може витягнути одночасне протистояння у Європі та на Тихому океані. А це означає якраз і доволі простий вибір місця докладання основних зусиль та витрати більшої частки ресурсів.
Саме тому Європа та Україна у цій парадигмі стоять на другому місці. Більше того, там прямо прописано, що хоча європейський ринок важливий для США, але його доля у світовій економіці буде знижуватись, разом із важливістю. І якщо Китай визначений, як суперник на позицію світового гегемона, то у РФ для цього немає економічних ресурсів.
"Хоча Москва і створила значну бойову міць проти України, поки зберігається цей економічний дисбаланс, Росія не зможе створити й підтримувати військову міць необхідну для захоплення контролю над великими частинами Європи, як це зробив Радянський Союз, або іншим чином нав'язати свою волю Європі, зіткнувшись з рішучим опором", - прописано у звіті.
При цьому там прямо прописано, що РФ може використати силу проти НАТО у Європі, можливо вже через пару років чи навіть раніше. Особливо, якщо "війна в Україні вщухне". Водночас, а це знову виплаває із головної ідеї "Імперативу визначення пріоритетів" - проблеми Європи має вирішувати сама Європа. Тому пропонується зменшити реальну участь у забезпеченні традиційної оборони, залишивши європейському сегменту НАТО здебільшого лише американське ядерне стримування.
Також Європа, а не США має забезпечити Україну всім необхідним для того, щоб завдати РФ ряд військових поразок, які мають довести Кремлю, що він не зможе перемогти. Тобто зброя, яка для цього потрібна, має постачатися самою Європою, бо у США "обмежені запаси та виробничі можливості". І з боку Defense Express зазначимо, що у звіті у зв'язку з цим є протиріччя, бо у ньому також зазначено абсолютно незадовільний стан обороноздатності та ОПК європейського сегмента НАТО, який десятиріччями паразитував під парасолькою "колективної безпеки".
Також у звіті окреслена позиція щодо Близького Сходу та Ізраїлю, де США завжди мали великий вплив. Але його також пропонується значно скоротити, бо цей регіон визначений, як найменш значущий для США. Зокрема і через те, що США значно менше залежать від нафти з Перської затоки ніж та сама Європа, а тому це, знову, проблеми Європи. Водночас Іран розглядається лише як претендент на регіональне лідерство, більше того, навіть допомогу Ізраїлю пропонується обмежити заради протистояння з Китаєм.
Читайте також: Gripen може нарешті отримати першого покупця за 10 років і поки це не Україна