xcounter
#

Нові морські дрони Україна створює кожні 6 місяців, і це надихнуло французів на свій проект Seaquest S

5598
Морський дрон Seaquest S, ілюстративний рендер від Naval Group
Морський дрон Seaquest S, ілюстративний рендер від Naval Group

Як у Франції сприйняли наш досвід по морським дронам, та який вигляд має їх розробка

Французька оборонна компанія Sirehna, дочірня структура кораблебудівного конгломерату Naval Group, спустила на воду свій багатоцільовий морський дрон під назвою Seaquest S, який довжину корпусу в 10 метрів та заявлену автономність роботи в 24 години.

Сама компанія-розробник стверджує, що у роботі над цим проектом враховувала досвід України у застосуванні безпілотних катерів у війні проти РФ на Чорному морі, і на цьому тлі особливо цікавим виглядає те, як саме французи врахували досвід наших військових та інженерів.

Читайте також: У світі є 134 типи морських дронів, то чим особливі наші катери-камікадзе
Морський дрон Seaquest S, ілюстративний рендер від Naval Group

Як пише далі портал Defense News, французький морський дрон Seaquest створюється як баогатоцільовий апарат, який матиме модульне оснащення, залежно від завдання – ведення розвідки або радіоелектронної боротьби, патрулювання акваторії, полювання на підводні човни або ж ураження кораблів ворога.

При цьому, що цікаво, по Seaquest одразу накреслюється опція, що цей морський безпілотний апарат базуватиметься на борту бойових кораблів ВМС Франції.

А от чому було обрано саме "модульний" варіант із оснащенням морського дрона для Франції, керівник дивізіону по безпілотним системам Naval Group П’єр-Антуан Фліш пояснив так – мовляв, їм "стало відомо, що Україна кожні 6 місяців розробляє нові зразки морських дронів, бо з такою швидкістю і росіяни також вдосконалюють засоби протидії такому озброєнню", тому необхідний потенціал для модернізації Seaquest вирішили закладати уже на етапі проектування.

Морський дрон Seaquest S, ілюстративний рендер від Naval Group

Від Defense Express тут поставимо такий акцент - іншими словами, французи для себе досвід України у застосуванні морських безпілотників оцінили так, що замість кожні півроку створювати новий варіант такої зброї, краще одразу закладати можливість "апгрейду" наявної розробки за рахунок модульного принципу оснащення апарата.

Щоправда, при цьому відкрите питання по співвідношенню "вартість/ефективність". Ну і окрім того, на даному етапі мова лише про спуск на воду першого екземпляра морського безпілотника Seaquest S, сама Naval Group має провести весь цикл випробувань цієї розробки і потім запустити її у серійне виробництво.

Але з іншої сторони, заодно це буде цікавий приклад по темі, як може змінюватись переосмислення досвіду України у застосуванні безпілотних катерів в сучасній війні на морі.

Читайте також: В Україні створили новий морський дрон під різні завдання - від камікадзе до розвідки та логістики