xcounter
#

Німеччина підготувала вже четверту групу операторів Patriot, хоча дала лише три ЗРК

1828
Пускові ЗРК Patriot
Пускові ЗРК Patriot

Так завершення навчання зазвичай прямо пов'язані із реальною передачею та посилення української ППО черговим ЗРК Patriot

Повітряні сили Німеччини повідомили про успішне завершення навчання вже четвертої групи українських зенітників, які опанували зенітний ракетний комплекс Patriot.

У лаконічному повідомленні не зазначено ані кількість осіб, що пройшли навчання, ані загальна кількість підготовлених розрахунків, ані про строки проходження тренувань.

Читайте також: Бійці ЗСУ застосували на Курщині американський керований снаряд M712 Copperhead "родом" з 1970-х років

Водночас сама Німеччина посилила Україну трьома ЗРК Patriot. Про передачу останнього було повідомлено у квітні, а посилив протиповітряну оборону нашої країни він вже у липні. І враховуючи те, що ЗРК Patriot у Бундесвері на рівні 2021 року було 12, Берлін передав загалом 25% від наявних систем ППО цього типу.

А загалом враховуючи поодинокість цих систем у складі ЗСУ, то завершення навчання чергової групи, за логікою має бути прив'язано до передачі Patriot до України. Наявних можливих кандидатів лише декілька. Це третій за рахунком Patriot від США, який отримав статус "передано" між 26 вересням та 15 жовтня. Комплекс від Румунії, бо на початку вересня до парламенту країни була подана заявка про його передачу, але у Бухаресті вирішили не розкривати, коли від них буде Patriot для України.

Також під питанням доля частини комплексу від Нідерландів, бо країна хотіла передати одну батарею в "складчину" з ще якоюсь країною, але партнерів так і не знайшли. І тому у вересні було оголошено, що України від голландців отримає РЛС AN/MPQ-53 та три пускових. Тобто командний пункт, додаткові пускові, машини зв'язку та забезпечення для формування цілої батареї необхідно буде десь знайти додатково.

Пускова ЗРК Patriot РЛС AN/MPQ-53
Пускова ЗРК Patriot, позаду РЛС AN/MPQ-53

Але не варто забувати і про офіційне повідомлення виробника цих ЗРК, американську Raytheon, яка у червні 2023 року оголосила, що компанія має замовлення на п'ять батарей ЗРК Patriot для України зі строком постачання до кінця 2024 року. Водночас Німеччина навряд чи є єдиним місцем навчання українських розрахунків цих ЗРК, які можуть проходити навчання й у США.

Читайте також: Китай вперше публічно продемонструє свою копію F-35 - J-35A, який є ляпасом РФ з її Су-57