Перше квітня традиційно відзначається багатьма виданнями гумористичними публікаціями, які на тлі поточної безпекової ситуації, яку погіршують хаотичні дії трампістів, часом можливо сприйняти як нові реалії. І з боку Defense Express можемо лише запропонувати невелику добірку від профільних оборонних ЗМІ, в яких видно найбільш болючі теми сьогодення.
Наприклад, спеціалізований Naval News у першоквітневій публікації написав, що наступний авіаносець CVN 80 замість назви Enterprise отримає ім'я Musk, на честь Ілона Маска. Зазначено, що це рішення пов'язано із виконанням наказу зробити американське суднобудування великим знову. Чому також має допомогти утилізація історичного корабля USS Constitution, що був спущений на воду ще у 1797 році. Як мінімум у DOGE виявили, що цей 52-гарматний дерев'яний фрегат вже не має бойової цінності.
Читайте також: Яку зброю поставить Швеція на 1,6 млрд доларів з несподіваним натяком на Gripen чи Saab 340 AEW&C
По ще одній морській темі "проїхались" в UK Defence Journal, яке заявило про плани міноборони швидко побудувати новий флот малопомітних надувних кораблів. Їх можливо буде швидко розгорнути у будь-якій точці океану лише за допомогою звичайного насоса та терпіння. І хоча такий варіант накачування піддається критиці, "представник уряду запевнив, що кожне судно буде оснащене стратегічним оператором повітряного насоса".

У Польщі Defense24 своєю чергою згадали про зазіхання Трампа на Канаду, Панаму та Гренландію, написавши, що росіяни знайшли юридичну лазівку та подаються в суд на США щодо визнання Аляски російською територією. Мовляв, договір підписаний у 1867 є нікчемним через те, що оплата у 7,2 млн доларів (близько 150 млн доларів зараз) надійшла з затримкою на рік. Більше того Москва володіла Аляскою довше ніж США, бо штатом вона стала лише в 1959 році. А от якщо Вашингтон не погодиться на судове регулювання, то РФ готова на силову анексію з проведенням референдуму.
Німці з Hartpunkt на 1 квітня повідомили, що Бундесвер замовив розробку спеціальних бронепотягів протиповітряної оборони. Бо, як виявилось, питання захисту військових ешелонів та вузлових залізничних станцій відкрите та дуже критичне. Саме тому будуть створені спеціальні вагони на яких будуть розміщені засоби ППО. У стандартизованій п'ятивагонній конфігурації передбачається склад з: вагон з РЛС, одним ЗРК IRIS-T SLM, одним Patriot та два зі Skynex.
З боку Defense Express маємо нагадати, що часом першоквітневі жарти можуть виходити з під контроля. Наприклад, у 2023 році українські ЗМІ масово підхопили "новину" про те, що США продали Польщі винищувачі F-22 Raptor за симовлічну ціну у 1 долар.
Читайте також: Якщо взяти два ГАЗ-66, то з них можна зробити "майже Humvee", але кому із "сусідів" України таке спало на гадку