Ледь чи не кожен тиждень над об’єктами бундесверу, фіксуються прольоти невідомих безпілотників. Особливо така активність фіксується над тренувальними центрами, де відбувається навчання бійців ЗСУ, зокрема по використанню танків Leopard 1 на полі бою.
Хоча вперше проблема із постійними прольотами невідомих безпілотників над військовими об’єктами в Німеччині була зафіксована ще у жовтні 2022 року, досі цю проблему не подолано. Хоча німецькі військові підозрюють, що саме РФ може стояти за цією активністю. Про це стверджується в публікації німецького видання Bild.
Читайте також: Міноборони заявило про завершення держвипробувань "Штурм-СМ": що це за ракетний комплекс
Як зазначають автори публікації, німецькі військові "доволі давно" знали про проблему з невідомими безпілотниками, які постійно зависали над об’єктами бундесверу.
Вже у жовтні 2022 року генерал Карстен Брейер, тодішній очільник Територіального командування бундесверу "був наляканий повідомленнями про дрони". По його команді були виставлені пости бійців військової поліції з антидроновими рушницями HP 47, які можуть ефективно продіяти БПЛА. Але виявилось, що як тільки генерала Брейера перевели на посаду генерального інспектора бундесверу, то нікому виявилось взяти на себе подальшу протидію підозрілим безпілотникам.
Підкреслюється, що бундесвер поки що лише підозрює причетність до цієї активності невідомих безпілотників. Бо жоден дрон посадити та вивчити не вдалось, а відповідно – і нема доказів на руках.
У листопаді 2023 року бундесвер створив оперативну групу для протидії невідомим дронам, цю групу очолив бригадний генерал Вольфганг Йордан. Але за два місяці потому ця група відчутних успіхів не має, оскільки вони досі не можуть розмежувати повноваження із МВС про те, хто як має протидіяли підозрілим БПЛА, і які засоби при цьому можна використовувати.
Водночас, Bild також наводить слова міністра оборони Пісторіуса про те, що "ми маємо бути готові до війни", і що "ми не маємо дозволяти Росії шпигувати за полігонами".
Раніше Defense Express писало про те, що чому в НАТО навряд з'являться FPV-дрони, і що у бундесвері пояснили ігнорування цієї зброї.
Читайте також: Які проблеми були у виробників дронів з Держспецзв’язком і чи зміниться ситуація з новим керівництвом