xcounter
#

Наші МіГ-29 та Су-24М були адаптовані під французькі AASM Hammer, але по Mirage 2000D поки "ні"

19032
Су-24М із складу 7 бригади тактичної авіації на наземній стоянці, січень 2022 року, фото - прес-служба бригади
Су-24М із складу 7 бригади тактичної авіації на наземній стоянці, січень 2022 року, фото - прес-служба бригади

Які зараз пріоритети заявляє Париж, і чи входить туди передача спеціалізованих ударних літаків

Після міжнародної конференції по Україні, яка відбулась 26 лютого в Парижі, міністр оборони Франції Франсуа Лекорню заявив зокрема, що зараз його країна зосереджена на тому, щоб надати воюючій Україні "корисні та ефективні можливості".

В рамках такої політики Франція витратила власні ресурси та провела адаптацію літаків типу МіГ-29 та Су-27 під керовані авіабомби AASM Hammer. Однак, мовляв, наразі "навіть не може бути мови" про передачу Україні спеціалізованих ударних літаків Mirage 2000D. Про це пише французький портал Opex360.

Читайте також: "ПМР" попросило у РФ "захисту" від Молдови: на що може зважитись Кремль

Однак як далі випливає із тексту публікації, "ні" від міністра оборони Франції по Mirage 2000D для України наразі не означає таки кардинальну відмову Парижу давати нам такі літаки.

Там далі звучить формулювання від Лекорню, за яким виходить, що французи прагнуть завжди давати нам лише те озброєння, що наразі "мінятиме правила гри". І на поточний момент, мовляв, ударні Mirage 2000D таким озброєнням не є, а от адаптовані під Су-24М та МіГ-29 бомби AASM Hammer – якраз цілком є.

Водночас, очільник французького оборонного відомства сказав також фразу і про те, що "Президент завжди каже, що табу нема", очевидно натякаючи на те, що якщо буде ухвалене відповідне рішення на рівні глави держави, то ударні Mirage 2000D нам можуть бути цілком передані.

Французький Mirage 2000D з крилатою ракетою SCALP-EG, фото – Ministère des Armées

Далі за текстом публікації також можна побачити ще два специфічні моменти. З однієї сторони, Лекорню вжив аргументи про те, що мовляв передача Mirage 2000D зараз була б дуже ресурсозатратною для усіх сторін, таким чином повторивши деякі негативні тези, які раніше вже звучали в французькій пресі.

Водночас, міністр оборони Франції наголосив, що зазвичай Париж оголошував про рішення передати Україні той чи інший вид озброєння лише тоді, коли воно було фактично вже доставлено на нашу територію. Такий формат дій допомагав зберегти необхідну секретність та створював французам імідж надійних партнерів.

Раніше Defense Express розповідав про те, скільки у Франції далекобійних бомб AASM Hammer та чи є вони дефіцитними. Також ми пояснювали, чим особливі Mirage-2000D, і чому мова про підсилення ними Су-24М.

Читайте також: Данія може віддати ЗСУ реально "всю артилерію", але мова про САУ M109