xcounter
#

Міноборони України відповіло на оголошену РФ морську війну і натякнуло на долю крейсера "Москва"

3509
Пуск ракети "Нептун", фото ілюстративне
Пуск ракети "Нептун", фото ілюстративне

У Міноборони запевняють, що Україна має все необхідне для відсічі російської агресії у морі

Міністерство оборони України оприлюднило офіційну заяву, в якій йдеться про те, що "з 00:00 21 липня 2023 року всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів російської федерації та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій росією території України, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками".

ракетний крейсер
Знищений ракетний крейсер "Москва", фото ілюстративне

Така заява стала відповіддю на оголошену днем раніше РФ необмежену морську війну, в якій окупанти заявили, що всі судна, які прямують Чорним морем до українських портів "розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення".

Читайте також: Чи є російські десантні кораблі, які "перевозять цивільних", легальною ціллю для знищення

Як відзначають у Міноборони України, РФ вкотре "брутально порушила універсальне для всього світу право на вільне судноплавство та свідомо підриває продовольчу безпеку, прирікаючи на голод мільйони людей".

У оборонному відомстві України запевняють, що Сили оборони "мають необхідні засоби для відсічі російської агресії на морі", натякнувши на знищений у квітні 2022 року ракетний крейсер "Москва", який потопили пострілами з українського протикорабельного ракетного комплексу "Нептун".

У Міноборони також зауважують про заборону судноплавства у районах північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальською протокою, яке визначене як небезпечне. І що відповідна навігаційна інформація для мореплавців вже оприлюднена.

Читайте також: Найбільший десантний корабель РФ замість піти вслід за "Москвою" працює як паром біля "Кримського мосту"