xcounter
#

Литва вперше провела стрільби призовників з використанням PzH 2000, придбаних в 2015 році

2143
Стрільби литовських військових із PzH 2000, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Стрільби литовських військових із PzH 2000, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Литовська армія працює над розширенням своїх можливостей, однак обставини придбання цих САУ насправді доволі показові

Міноборони Литви 11 лютого 2025 року оголосило про те, що призовники литовської армії вперше провели навчальні стрільби із самохідних артустановок PzH 2000 німецького виробництва, і це є значним розширенням можливостей по обороноздатності країни.

Однак в цьому ракурсі також варто звернути увагу на те, що Литва свої PzH 2000 придбала лише в 2015 році, що говорить насправді не тільки про тривалість використання таких САУ в строю литовського війська.

Читайте також: Для виготовлення вузлів під RCH 155 та Leopard 2 KNDS купить завод, вагони якого досі має "Укрзалізниця"
Тренування новобранців на PzH 2000, лютий 2025 року, фото - Міноборони Литви

Про сам факт таких тренувань в своїй публікації пише портал Army Recognition. Якщо брати в цій історії сам сегмент із підготовкою литовських призовників на PzH 2000, то тут додаткові деталі не наводяться, є лише сам факт того, що таке тренування відбулось вперше.

І на цьому тлі можна зробити певне припущення, що в даному випадку Литва відпрацьовує зокрема механізми мобілізаційної підготовки контингенту своїх новобранців, в тому числі з використанням важкої техніки.

Тим більш, що в поточних умовах німецькі PzH 2000 є найпотужнішим озброєнням в строю литовської армії, котра має в своєму розпорядженні 16 таких САУ.

Литовські PzH 2000, квітень 2022 року, фото - Міноборони Литви

Водночас, по придбанню PzH 2000 для Литви обставини виглядають так. Контракт на ці САУ з Німеччиною був укладений в 2015 році, при цьому угода передбачала поставку 21 машин, із яких 16 – стройові, дві для навчальних цілей та ще три для ролі "донорів запчастин". По факту перші поставки для литовської армії стартували уже в грудні 2018 року, однак поставки були завершені аж у квітні 2022 року.

Тут просто привертає увагу приклад про те, що Бундесвер продовжував продавати свої арсенали навіть після початку війни Росії проти України в 2014 році, навіть якщо ці угоди по зброї працювали формально на зміцнення "східного флангу" НАТО.

Раніше Defense Express писало також про те, що серед усіх країн Балтії зараз танки має взагалі Латвія, але там тільки три подаровані Т-55, і це важливий пазл до загальної картини, як країни Заходу тривалий час ігнорували проблеми по своєму стану озброєності.

Литовські PzH 2000, квітень 2022 року, фото - Міноборони Литви
Читайте також: Щоб разом з Rheinmetall робити 155-мм снаряди, Литва залучить капітал державної енергокомпанії