xcounter
#

Литва хоче розгорнути в себе до 100 Leopard 2A8 до 2030 року, але це може бути занадто амбітний план

1619
Leopard 2A8
Leopard 2A8

Литовська армія хоче отримати в короткий строк значну кількість сучасних ОБТ, але це може виявитись нереалістичним завданням

Під час свого виступу для місцевого телебачення 1 жовтня 2024 року міністр національної оборони Лаурінас Кащюнас підтвердив раніше заявлену інформацію про намір литовського уряду дати до кінця поточного року замовлення на значну кількість сучасних ОБТ Leopard 2A8.

Ця заява стала логічним продовженням наміру попереднього глави Міноборони Литви Арвідаса Анушаускаса створити в складі національного війська свій танковий підрозділ, який би був повністю сумісний із бронетанковими підрозділами бундесверу.

Читайте також: У Кореї пропонують картонні дрони-камікадзе: потенційно дешевші за квадрокоптерні FPV
Leopard 2A8

Сам по собі намір Литви озброїтись сучасними танками є більш ніж важливим в контексті підготовки до можливої "великої війни" з Кремлем. Бо зараз серед країн Балтії свої танки є лише у Латвії, але й там мова хіба що три Т-55 для навчальних цілей, у той час як рівень насиченості бронетехнікою в армії РФ є значно вищим.

Але якщо далі аналізувати відповідну публікацію від порталу Army Recognition по темі можливої купівлі танків для армії Литви, то там виходить наступна ситуація – схоже, офіційний Вільнюс переслідує занадто амбітні плани по створенню власного бронетанкового кулака, які можуть виявитись взагалі нереалістичними.

Річ у тім, що Кащюнас сподівається уже до 2030 року розгорнути навіть 100 новітніх танків Leopard 2A8, і судячи з усього, тут в розрахунок йдуть ОБТ саме для литовської армії, оскільки актуальне замовлення для бундесверу по машинам цього типу наразі складає усього 18 Leopard 2A8 з поставкою у 2025-2026 роках.

Оновлений Leopard 2A8, фото Army Recognition

Цілком ймовірно, що Міноборони Литви накреслювало намір отримати до 100 новітніх Leopard 2A8, то так воно просто окреслило для себе "рамку" для укладення твердого контракту на поставку ОБТ, кількість яких по факту може виявитись значно меншою.

Але навіть якщо в процесі переговорів литовська сторона суттєво зменшить свої "бронетанкові апетити", все рівно може виявитись нереалістичним сам намір Литви отримати хоч якусь кількість Leopard 2A8 до 2030 року, зважаючи на реальні темпи танкобудування у Європі.

Ну і також – зважаючи на те, що на ті же нові Leopard 2A8 уже розписана черга із уже укладених контрактів, із публічно відомого – замовлення для Норвегії на 54 нові Leopard 2A7, 18 нових Leopard 2A8 для Німеччини та 76 танків такого ж типу для Чехії.

Читайте також: Україна за темпами виробництва САУ зрівнялась чи навіть випередила всі країни ЄС разом узяті