xcounter
#

Куба має лише п’ять МиГ-29 та навіть С-75 і С-125 на шасі від Т-55, але що з того реально працює

23421
Пускова від ЗРК С-75 на шасі Т-55 та інші "гібриди" від кубинської армії, зображення наводить Oryx
Пускова від ЗРК С-75 на шасі Т-55 та інші "гібриди" від кубинської армії, зображення наводить Oryx

Формально ця країна має аж чотири бригади протиповітряної оборони, але справність техніки викликає питання

В одній з наших публікацій ми раніше розповідали про те, що Куба змогла отримати всього п'ять МиГ-29, та чому Москва не дала більше. А тут ми хочемо розповісти про те, що кубинська протиповітряна оборона, окрім вже згаданих літаків, також має в своєму розпорядженні навіть радянські зенітно-ракетні комплекси С-75 та С-125, встановлені на шасі від танків Т-55.

Але при цьому всьому відкритим є питання про те, наскільки ця техніка працездатна та реально може бути застосована.

Читайте також: Мексика має Ми-17 та БТР-60/70, куплені при заплутаних обставинах, і це цікавий факт
МиГ-29 ВПС Куби, ілюстративне фото з відкритих джерел

Взагалі приводом згадати про таку "екзотику" як протиповітряна оборона Куби, стала ось ця публікація на іспанському порталі Infodefensa, де згадується зокрема, що нині зенітно-ракетні війська Куби відзначають своє 62-річчя із дня заснування.

Також вказується, що до складу зенітно-ракетних військ Куби наразі входять чотири зенітно-ракетні бригади загальним складом 28 батальйонів, котрі використовують техніку радянського виробництва – ті самі С-75 та С-125 у мобільному та стаціонарному варіантах, ЗРК "Куб", "Стрела-10" та "Оса"; в якості основної РЛС заявлена радянська П-18.

Але тут починається перший цікавий момент – фактична кількість наявних у Куби засобів протиповітряної оборони, та їх технічний стан наразі невідомі. Бо з доволі високою ймовірністю в розпорядженні кубинських військових може бути просто "зоопарк" раритетів з нульовою боєздатністю та для демонстрації на парадах.

Окремо варто звернути увагу на те, чому кубинці взагалі дійшли до практики установки своїх С-75 та С-125 на шасі від Т-55. Відповідь тут проста – "вільні" шасі під ЗРК з’явились по причині зносу озброєння на цих танках, однак ситуація ізоляції та нестачі ресурсів продиктувала кубинським військовим ідею використати Т-55 як базу під засоби ППО.

Раніше ми також розповідали про те, яке взагалі озброєння має Куба, зокрема про кілька сотень Т-62 і навіть ПТ-76, яким уже 60 років. Також ми писали про те, що армія Венесуели має 300 танків, але крім Т-72 там є навіть старі AMX-30 та AMX-13.

Читайте також: Вперше з 1989 року Панама матиме бойову авіацію, але не все так просто