Американська компанія Lockheed Martin раніше цього тижня повідомила, що провела чергові успішні льотні випробування своєї нової ракети Precision Strike Missile (PrSM), яка зрештою має замінити балістичні ракети ATACMS для систем M142 HIMARS та M270 MLRS - у компанії відзначають, що всього було випущено дві ракети на середню дальність, які вразили визначену ціль.
У компанії наголошують, що випробування зрештою підтвердили точність та боєготовність системи, а віцепрезидент підрозділу високоточних систем Керолін Оржеховскі заявила про "виключно продуктивність та надійність" далекобійних ракет PrSM.
Читайте також: Чому "прикрутити" балістичну ракету PrSM до F-16 та інших літаків - це дійсно вигідне рішення
З огляду на те, що у США раз за разом проводять успішні випробування наступника ATACMS, а Україна тим часом отримала "зелене світло" бити західними ракетами вглиб території РФ, то одним з питань може виникнути подальша закупівля чи передача у рамках оборонної допомоги балістичних ракет PrSM, які у порівнянні з ATACMS мають більшу дальність - у повідомленні Lockheed Martin станом на сьогодні відзначається показник у 400 км, але загалом йдеться про дальність у понад 500 км.
Але з огляду на плани виробництва цих ракет, а також і сформовану вже чергу, навряд чи йдеться про якусь осяжну перспективу - до прикладу, на 2025 рік оборонним відомством США була визначена потреба у закупівлі всього лише 230 одиниць на рік, і, скоріш за все, американці аж ніяк не погодяться постачати ракети з досить обмежених запасів.
Крім того, попри те, що до експорту PrSM буде готова лише у 2027 році, на неї вже поступово починають займати чергу - так, раніше в оборонному відомстві Естонії оголосили про плани закупити цю далекобійну ракету для своїх ракетних систем HIMARS.
Щодо потенційної вартості PrSM, то, з огляду на сучасні тенденції, вона аж ніяк не буде дешевою. За попередніми оцінками, ціна на цю нову ракету може бути понад 3 млн доларів за одиницю.
Раніше Defense Express розповідав про те, як у Сполучених Штатах під час реальних навчань тестували ракету PrSM з безпілотної ракетної системи HIMARS за цілевказанням з повітряної кулі.
Читайте також: Reuters про JASSM для України писали ще у вересні: ці ракети вкрай необхідні, бо закривають основну проблему