Касетні боєприпаси мають свої тактичні переваги і могли б допомогти Україні частково закрити проблему дефіциту 155-мм артилерійських снарядів, але у США поки що зберігають мовчання щодо передачі цього виду озброєння, розповідають у виданні Defense One.
Як відзначається, українська сторона вже щонайменше сім місяців надсилає запити та наполягає на закупівлі касетних боєприпасів з США – зокрема як відзначає Єгор Чернєв, заступник голови комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, передача касетних боєприпасів "може бути одним з рішень, що дозволяють поповнити нестачу 155-мм боєприпасів".
Читайте також: ЗСУ таки могли отримати касетні снаряди DPICM, їх постачальник нас дуже здивує
З цим також безпосередньо згодні й в США – зокрема в злитих документах Пентагона є інформація про те, що на думку американської розвідки, касетні боєприпаси DPICM допоможуть Україні відбивати хвилі російських атак (раніше ми детально розповідали про ці боєприпаси і чому вони потрібні ЗСУ).
А в березні в листі президенту США Джо Байдену американські законодавці зауважували, що касетні боєприпаси допоможуть Україні передусім проти російських військ передусім у Бахмуті та на інших ділянках фронту і послаблять тиск на постачання боєприпасів США та союзників. Тоді ж відзначалося, що у США військові загалом мають близько 3 млн снарядів DPICM, які можна застосовувати з наявних в Україні 155-мм артилерійських систем.
З переваг цих боєприпасів також й те, що вони опосередковано можуть допомогти у питанні зносу стволів артилерії, бо один снаряд може уразити одразу декілька цілей.
Представник Пентагону підполковник Гаррон Гарн відмовився коментувати це питання, водночас у листі законодавців до Байдена йдеться про те, що касетні боєприпаси не передають через "побоювання з приводу реакції союзників та партнерів", а також традиційного побоювання ескалації.
Зокрема відзначається, що Франція та Німеччина активно проти передачі Сполученими Штатами касетних боєприпасів України, бо [цитата видання] "сподіваються, що відмова Вашингтона спонукатиме Москву проявити аналогічну стриманість". Хоча РФ активно використовує касетні боєприпаси в Україні.
У контексті Німеччини також можна згадати й таке – Естонія має касетні боєприпаси DM632, якими ЗСУ можуть "накривати" рашистів, але потрібен дозвіл на реекспорт від німців.
Читайте також: Артилерія ЗСУ почала працювати по рашистам "касетними" снарядами RAAM від США