В рамках української експозиції на Міжнародній виставці оборонної промисловості IDEF 2021 державною компанією "Укрспецекспорт" була вперше представлена українська піхотна гармата ПГ-14,5 (більш відома як "Нічний хижак").
Антиматеріальна зброя, розроблена зброярами "Маяк-Перспектива" (підрозділ АТ "Завод "Маяк", що займається розробкою нових піхотних гармат для ЗСУ калібром від 14,5 до 30 мм), була продемонстрована у геотактичному профілі "Аравія. Dezert Snake".
Читайте також: Антиматеріальна зброя, "Калаш Наш", міномет "Молот" - про розробки "Маяка" з Олександром Гордєєвим
Як повідомили розробники, ПГ-14,5 викликала великий інтерес закордонних делегацій й наразі ведуться переговори з низкою країн щодо можливої закупівлі цього вітчизняного озброєння. Так, були проведені плідні перемовини з представниками міністерства оборони Республіки Ємен.
Зокрема, єменським військовим було доведено доцільність використання новітнього українського профілю - піхотної гармати, як бюджетного рішення по захисту від загрози з моря, в інтересах військово-морських сил та сил берегової оборони Республіки Ємен.
"Наразі ми вступаємо в етап підписання контракту з Єменом. Наступний крок - демонстрація можливостей та ознайомлення з основами навчального курсу "Тактика та стратегія сучасного антиматеріального бою на основі бойового досвіду піхотної гармати ПГ-14,5" в юрисдикції цієї країни", - відзначив директор "Маяк-Перспектива" (він же головний конструктор підприємства) Олександр Гордєєв в ексклюзивному коментарі Defense Express.
Таким чином, можна казати, що Ємен, спираючись на досвід своїх сусідів з Аравійського півострова (зокрема Об'єднаних Арабських Еміратів) планує організувати на своїй території школу з підготовки операторів ПГ-14,5 Dezert Snake.
"Представники різних країн, які ознайомилися з новинкою погодилися, що це озброєння має свою нішу в сучасних конфліктах і всі "маски" сучасних броньованих засобів - це його потенційні цілі. Тобто можна говорити що ПГ-14,5 вже отримала міжнародне визнання, при цьому будучи ексклюзивним українським продуктом", - наголосив головний конструктор АТ "Завод "Маяк".
Нагадаємо, першими з іноземних замовників з новою піхотною гарматою калібру 14,5 мм геотактичному профілі "Аравія. Dezert Snake" були ознайомлені представники арабських країн Аравійського півострова. Нещодавно там було проведено випробування ПГ-14,5 й пройшов перший учбово-практичний курс з опанування цього виду зброї місцевими операторами.
Читайте також: "Маяк" після "Нічного Хижака" розробляє 23 та 30-мм антиматеріальні піхотні гармати для ЗСУ