xcounter
#

Українські антиматеріальні піхотні гармати виходять на ринок Аравійського півострова (фото)

4745
ПГ-14,5 Dezert Snake від АТ "Завод "Маяк"
ПГ-14,5 Dezert Snake від АТ "Завод "Маяк"

Наразі вже проведені перші випробування адаптованої під місцевий клімат версії "Аравія. Dezert Snake" піхотної гармати ПГ-14,5 виробництва АТ "Завод "Маяк"

Днями фахівці "Маяк-Перспектива" (підрозділ АТ "Завод "Маяк", що займається розробкою нових піхотних гармат для ЗСУ калібром від 14,5 до 30 мм) повернулись з відрядження з Аравійського півострова.

Мета їх перебування в одній з країн Близького Сходу - введення в експлуатацію адаптованого під місцевий геотактичний профіль варіанту піхотних гармат ПГ-14,5 (в українському профілі – "Нічний хижак").

Читайте також: Антиматеріальна зброя, "Калаш Наш", міномет "Молот" - про розробки "Маяка" з Олександром Гордєєвим
Адаптовані під місцеві умови клімату піхотні гармати калібру 14,5-мм під час випробувань на Аравійському півострові
Адаптовані під місцеві умови клімату піхотні гармати калібру 14,5-мм під час випробувань на Аравійському півострові

Голова цієї місії - директор "Маяк-перспектива" (він же головний конструктор підприємства) Олександр Гордєєв в ексклюзивному інтерв'ю Defense Express повідомив низку подробиць з цих випробувань.

За його словами, нові піхотні гармати калібру 14,5 мм були виконані з урахуванням геотактичного профілю аравійського півострова (варіант - "Аравія. Dezert Snake"). Місцевим замовникам було продемонстровано їх дію у рамках власного учбово-практичного курсу "Тактика та стратегія сучасного антиматеріального бою на основі бойового досвіду піхотної гармати ПГ-14,5".

Українські ПГ-14,5 Dezert Snake зацікавили місцеві країни
Українські ПГ-14,5 Dezert Snake зацікавили місцеві країни

Олександр Гордєєв розповів, що основним завданням команди заводу було довести вже апробований європейський варіант гармати до умов зовсім іншого клімату. Зокрема, в зразки були внесені відповідні зміни у проектуванні балістичного охолоджувача.

"Зараз у пустелі +46 день, +38 ніч. Оператор піхотної гармати того самого теплоконтуру, і при бойовій роботі профіль ПГ-14,5 залишається у рамках холодного. ПГ-14,5 Dezert Snake має відповідно розрахований балістичний охолоджувач, бойова робота якого не має теплової плями на виході в умовах аравійської пустелі", - зазначив головний інженер АТ "Завод "Маяк".

Піхотна гармата від Маяк-Перспектива важить 38 кг й здатна уразити броньовані цілі на відстані до 3 км
Піхотна гармата від "Маяк-Перспектива" важить 38 кг й здатна уразити броньовані цілі на відстані до 3 км

Ще однією з місцевих вимог до роботи подібного виду озброєння є так звана "маска броньованих антиматеріальних цілей", яка, на відміну від українських реалій, здебільше представлена високомобільними бронемашинами типу MRAP, а не більш повільними, броньованими та "низькими" цілями (як то радянські/російські БТР, БМП та танки).

Український варіант ПГ-14,5 Нічний хижак
Український варіант ПГ-14,5 "Нічний хижак"

Олександр Гордєєв відзначив, що піхотна гармата ПГ-14,5 Dezert Snake має можливість протистояти будь-якому з представлених місцевих видів озброєння й впевнено може уразити їх на відстані за межами дії сучасних легких армійських тепловізорів, котрі здебільше "бачать" ціль на відстані до 1,5 км, тоді як у вітчизняної гармати цей параметр (ураження броньованої мобільної цілі) становить від 2000 до 3000 метрів.

ПГ-14,5 при пострілі не чутно на відстані 700 метрів і вона діє за принципом холодного балістичного профілю, тобто температура ствола після пострілів не має відрізнятися від середовища
ПГ-14,5 при пострілі не чутно на відстані 700 метрів і вона діє за принципом "холодного балістичного профілю", тобто температура ствола після пострілів не має відрізнятися від середовища

"На сьогодні опрацьовуються варіанти методу та навчання збройних сил низки армій країн Аравійського півострова використанню українських ПГ-14,5", - повідомив директор "Маяк-перспектива", додавши, що найближчим часом будуть проведені подальші тренування місцевих операторів.

З відстані 1 км ПГ-14,5 може влучити в коло діаметром 30 см. З відстані 3 км - 90 см
З відстані 1 км ПГ-14,5 може влучити в коло діаметром 30 см. З відстані 3 км - 90 см

Поки що інформація про майбутні ймовірні постачання й назви країн не розголошуються, однак на "Заводі "Маяк" впевнені, що їх нова зброя буде мати попит у країн Аравійського півострова, котрі, до того ж мають чималий фінансовий ресурс.

"Наразі ми чітко можемо сказати одне – на Аравійському півострові наші гармати є і надалі їх буде більше", - наголосив Олександр Гордєєв.

Читайте також: "Маяк" після "Нічного Хижака" розробляє 23 та 30-мм антиматеріальні піхотні гармати для ЗСУ