Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів року, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Су-34
На початку цього року відповідно до супутникових знімків можна було побачити, що протягом двох тижнів у лютому у РФ не повернулися на місця базування щонайменше шість літаків Су-34 російського окупаційного війська, що фактично було підтвердженням ворожих втрат протягом цього часу.
Читайте також: Україна неочікувано отримає декілька десятків ракет до свого гібридного ЗРК від Греції
Власне втрати ворожої авіації також підтверджувалися зниженням кількості вильотів. Відповідно до офіційної інформації, протягом другого місяця цього року Силами оборони України було знищено щонайменше 15 літаків російського окупаційного війська, з них 11 - саме Су-34. Розповідаємо про те, як мінімум шість Су-34 не повернулись назад.
M1117 Guardian
Восени цього року 154-та окрема механізована бригада показала кадри з навчання, на яких серед усього засвітилися американські бронетранспортери M1117 Guardian, машини отримали додатковий захист від FPV-дронів та скидів з безпілотників.
Ці машини передусім запам’яталися тим, що попри оголошення про їхню передачу ще у листопаді 2022 року, зрештою вони їхали в Україну рекордну кількість часу -аж 499 діб.
Бельгійська ППО
Бельгія цього року почала здіймати тривогу, по фактично у цієї країни-члена НАТО із засобів для захисту власного неба є лише винищувачі F-16 і ця країна взагалі не має власних наземних засобів протиповітряної оборони.
Розповідаємо, як спочатку Бельгія виявила, що у неї боєприпасів на 24 години війни, а тепер що в неї нема ППО, і треба Patriot.
МиГ-27
Польський портал Defence24 в одній зі своїх публікацій згадав про те, що у мережі була інформація про плани РФ взагалі повернути в стрій літаки МиГ-27 і навіть попри те, що такі плани не були реалізовані, це було показове у контексті складного становища так званих "ВКС РФ".
Розповідаємо, як поляки раптом згадали, що росіяни хотіли повернути МиГ-27 і чому це дуже показово.
За крок до екологічної катастрофи
У вересні цього року РФ у нейтральних водах Чорного моря вдарила по цивільному судну, яке насправді дивом залишилося на плаву та із цілим екіпажем.
Відповідно до інформації з відкритих джерел можна було зробити висновок, що атака була здійснена ракетою Х-22 з Ту-22М3. А з огляду на те, що замість судна з пшеницею міг би бути танкер це історія про те, як удар РФ був за крок від екологічної катастрофи.
Читайте також: Цікаві кадри, як ЗСУ FPV-дробовиком збивають дрони рашистів, вирішивши основне завдання