xcounter
#

Супутник показав, що мінімум шість Су-34 не повернулись назад, і це добре

197445
Рашистські Су-34, ілюстративне фото довоєнних часів
Рашистські Су-34, ілюстративне фото довоєнних часів

Це гарний метод непрямого підтвердження втрат за умови, коли збиті літаки падають на територію ворога

Моніторинг супутникових знімків місць базування російських Су-34 показав, що за останні два тижні лютого 2024 року на свої аеродроми не повернулись мінімум шість літаків цього типу. Цей факт цілком може виступати як підтвердження з відкритих джерел кількості російських втрат по авіації за останній час, оскільки зазвичай збиті рашистські літаки падають на ворожу територію, відповідно дуже складно візуально підтвердити факт знищення того чи іншого літака ворога.

Про це команда OSINT-дослідників ресурсу Dnipro написала на своєму телеграм-каналі.

Читайте також: На деякі комплектуючі до Rafale треба 36 місяців, але Франція хоче робити по три літаки на місяць

Дослідники в своїй публікації підкреслили, що зниження кількості вильотів російської бойової авіації для підтримки своїх військ на фронті є найкращим підтвердженням результатів роботи наших зенітників, які за лютий 2024 року збили загалом 15 ворожих літаків, зокрема 11 літаків типу Су-34. Навіть якщо візуально було зафіксовано результат лише двох таких епізодів.

Але раз з’явилась можливість промоніторити дані по рашистським Су-34, використовуючи супутникові знімки, то цим слід було скористатись. "На виході" вийшла наступна картина.

В проміжку з 17 лютого по 2 березня 2024 року на аеродром "Приморско-Ахтарск" не повернувся мінімум один Су-34, збитий ймовірно поблизу тимчасово окупованого Маріуполя. Цікаво, що літаки цього типу до повномасштабного вторгнення РФ на цьому аеродромі не базувались.

Рашистські Су-34, ілюстративне фото довоєнних часів

По аеродрому "Крымск" картина виглядає ще більш цікаво – на це летовище не повернулось мінімум чотири Су-34, літаки цього типу тут почали базуватись лише після початку повномасштабної війни.

Окремо цікава ситуація по аеродрому "Морозовск", який є штатним місцем базування 558-го бомбардувального авіаполку, оснащеного Су-34. Тут знімки показують втрату мінімум одного Су-34, хоча більшості літаків, які мають стояти на цьому аеродромі на знімках.

Ну і також цікавий момент полягає в тому, що з аеродрому "Ханская" рашистам довелось перекинути ближче до лінії фронту вісім літаків Су-34. Ймовірно, саме для покриття раніше отриманих втрат.

Рашистські Су-34, ілюстративне фото довоєнних часів
Читайте також: Оновлений морський дрон "Sea Baby 2024": 1 тонна вибухівки на 1000 км