У США немає можливостей передати Україні додаткові зенітні ракетні комплекси Patriot, але у Вашингтоні спробують знайти їх у Європі. Таку доволі дивну тезу сформулював держсекретар США Марко Рубіо під час слухань у Сенаті.
І дивною ця теза є через те, що у формально саме США мають найбільшу кількість Patriot серед усіх членів НАТО, є їх виробниками та єдиними постачальниками ракет до них у короткостроковій перспективі. Але, станом на 2023 рік у США було 60 батарей Patriot з планом розширення до 80.
Читайте також: Коли до нас дійде переробка 155-мм снарядів на КАБи, якщо таке уже роблять в Китаї вслід за BAE Australia з RAZER
А те, що їх замало прямо продемонструвало рішення тимчасово забрати батареї Patriot з Кореї та перекинути на Близький Схід. Це рішення було прийнято на початку квітня цього року на тлі напруження відносин з Іраном через спробу Трампа дотиснути Тегеран на підписання ядерної угоди, яка досі не укладена. І це звісно про ситуацію, коли одночасна підтримка партнерів проти КНДР та Ірану для США вже викликає складності.

Водночас у Європі всі, хто хотів передати Patriot, якщо оцінювати ситуацію реалістично, це вже зробили. Останній показовий приклад - Нідерланди не змогли знайти партнера для передачі ЗРК у "складчину" та передали окремо лише частину комплексу - радар та три пускові.
А єдиною країною НАТО у Європі, яка називається можливим донором, тим паче за посередництвом США, є Греція. Нібито Вашингтон навіть тисне на Афіни з метою передачі мінімум однією батареї Patriot Україні. При цьому за наявною інформацією у Греції всього 6 батарей Patriot, при цьому у версії PAC-2, яка має дуже обмежені можливості щодо збиття балістичних ракет.
Але насправді логіка дій поточної адміністрації президента США, як здається виходить з дуже простої парадигми, яка була офіційно сформульована у лютому цього року на зустрічі у форматі Рамштайн міністром оборони США Пітом Гегсетом: безпекові проблеми Європи - це проблеми Європи. І ці реалії вже втілюються у життя, зокрема в експрес-трансформації армії США з готовності до на Європейському театрі військових дій на дії у Тихому океані.

Й таким чином, за такою логікою трампістів, потреба європейської країни у будь-якій зброї має бути вирішена самою Європою. І з огляду на все, у кращому випадку, у США будуть готові продати ракети до додаткових Patriot та, можливо, провести модернізацію ЗРК, звісно також за гроші.
Більше того, очевидним маркером не просто пріоритетів, а реального бачення ролі США є фраза Трампа, що він взагалі не переймається тим, що РФ нарощує свою присутність на кордоні з Фінляндією та Норвегією. А мирні перемовини між Україною та РФ також вже не його проблема. А тепер головним є, щоб це почули у самій Європі.
Читайте також: Росіяни раптом згадали про свою КС-172 на 400 км на базі ракети до С-300В1, до чого б це