xcounter
#

Чому КНДР сама зізналась в аварії при спуску на воду другого есмінця на 74 ракети через "ненауковий емпіризм"

16386
Найпотужніший корабель флоту КНДР під назвою Choi Hyon, квітень 2025 року, фото з відкритих джерел
Найпотужніший корабель флоту КНДР під назвою Choi Hyon, квітень 2025 року, фото з відкритих джерел

На які мотиви в цій історії міг опиратись північнокорейський режим, пішовши на доволі нетиповий для себе крок

Вранці 22 травня 2025 року стало відомо про те, що в Північній Кореї трапилась аварія при спуску на воду другого есмінця із серії в чотири такі кораблі, котрий має нести 74 ракети різних типів у вертикальних пускових установках.

Особливість ситуації полягає в тому, що північнокорейська влада першою офіційно оголосила про сам факт такої аварії, для пояснення причин якої було вжито зокрема термін "ненауковий емпіризм". Слідом після оголошення від північнокорейського ЦТАК (Центральне телеграфне агентство Кореї) у відкритому доступі з’явився супутниковий знімок, який показав наслідки аварії.

Читайте також: Розкрито ціну легкого корвета Hisar для Румунії, який буде без протикорабельних ракет NSM

В повідомленні ЦТАК заявляється, що диктатор Ким Чен Ин дав буквально місяць для усунення наслідків аварії та відновлення корабля. Але показане на знімку говорить, що один місяць – тут занадто малий строк.

Сам по собі крок від північнокорейського режиму з "превентивним" визнанням факту аварії виглядає доволі дивним. Раніше влада КНДР факти подібних інцидентів не визнавала публічно. Країни Заходу все рівно дізнавались деталі за допомогою розвідувальних супутників.

На перший погляд Північна Корея не виграла нічого через визнання факту аварії при спуску на воду другого есмінця. Тому взагалі неясно, для їм довелось публічно оголошувати про цей епізод.

Розміщення усього набору озброєння на першому есмінці Choi Hyon флоту КНДР, розбір від Naval News

Але далі варто звернути увагу на те, що лише в травні 2025 року вперше в публічному просторі з’явився супутниковий знімок, який вказував на факт добудови цього есмінця. Тому тут північнокорейський режим цілком міг розраховувати на те, що Захід в принципі буде вражений тим, наскільки швидкими темпами в КНДР будують сучасні бойові кораблі.

Крім того, ось таке публічне визнання від влади Північної Кореї по факту аварії з другим есмінцем може створити "ілюзію відкритості" або ж "ілюзію доступності", зокрема для країн Заходу. Тому виходить, що попри неочевидність мотивів, режим КНДР мав достатньо аргументів "за" для публічного визнання факту описаної вище аварії.

Нагадаємо, що перший есмінець Північної Кореї під назвою Choi Hyon був спущений на воду та виведений на випробування наприкінці квітня 2025 року. Цей корабель має водозаміщення в 5 тисяч тонн і також може нести 74 ракети різних типів у вертикальних пускових установках, зокрема 10 балістичних.

Есмінець Choe Hyon ВМС КНДР

Читайте також: Чому Китай для свого ударного Z-21 взяв як базу клон "Блек Хока", а не WZ-10 від розробника Ка-52