xcounter
#

Для чого рашисти фарбують крила своїх нових дронів і в чому загроза від цих ворожих БПЛА

12537
Для чого рашисти фарбують крила своїх нових дронів і в чому загроза від цих ворожих БПЛА

Вороже військо на полі бою тестує технологію рою дронів - що відомо станом на зараз і які є проміжні висновки

Росіяни прагнуть технічно вдосконалити свої дрони-камікадзе і одним із останнім напрацювань ворога у цьому напрямку, яке вже тестується на полі, є використання ударних безпілотних літальних апаратів зі штучним інтелектом у рої - деталі про це у своїх дописав розповів фахівець у галузі РЕР та РЕБ Сергій "Флеш" Бескрестнов.

Так, ще на початку місяця він оприлюднив деталі про російський дрон невідомого типу, використання вперше якого було зафіксовано ще в лютому цього року на Сумському напрямку. З деталей - дрон має бойову частинку у 3 кг і може бити на відстані до 80 км, а збирається повністю із закордонних комплектуючих. Управління здійснюється через мережі мобільного зв’язку LTE, є інерціальна та супутникова система новігація.

Читайте також: У РФ за чотири дні кажуть про збиття понад 1200 дронів, кампанія далекобійних ударів триває

Втім, головне, на що варто звернути увагу у цьому дроні - потужна камера, модуль розпізнавання та обробки віде JETSON, лазерний далекомір та високошвидкісний жорсткий диск на понад 100 Гб, раніше ми розповідали про цей повністю автономний дрон-камікадзе і чому проблема більше за просто черговий БПЛА.

Тобто йдеться про стійкі до засобів РЕБ безпілотники, які до того ж тестують у складі роїв - станом на сьогодні було зафіксовано польоти групами у складі від двох до шести бортів, загалом станом на середину травня щодня на декількох напрямках фіксувалося до 30-50 вильотів цих нових дронів.

Загалом поки що не йдеться про те, що ворог почав масово використовувати ці нові дрони на полі бою, але водночас рашисти передусім проводять атаки з метою навчання інтегрованого у ці дрони штучного інтелекту.

ʼЗокрема як приклад Бескрестнов розповідає про те, що ці дрони на осоливо небезпечних ділянках вже вміють протидіяти зенітним FPV-дронам, здійснюючи регулярні манвери ухилення, причому, судячи з усього, йдеться не тільки про випадки, коли зенітний дрон вже наближається до цілі, а про здатність постійно рухатися, різко змінюючи напрямок (верх, вниз, вліво чи вправо) на конкретній визначеній ділянці.

Ще один цікавий факт про застосування ворогом таких дронів - в одній з атак за 18 травня "роєм" з шести бортів на дронах ббули помічені унікальні колірні розмальовки крил - це допомагає їм розпізнавати один одного в польоті.

Крім того, дрон також був помічений з бензиновим двигуном, завдяки якому росіянам вдалося провести атаку на відстані вже у понад 100 км.

З останніх нових про ці дрони - атака роєм із семи бортів на салещие Великий Бурлук у Куп’янському районі, що на Харківщині, причому дрони атакували скупчення машин біля відділення "Нової пошти" та скупчення людей на ринку. А один із дронів буквально атакував міський туалет, де й "потонув".

дрон зі штучним інтелектом
Один з нових російських дронів зі штучним інтелектом

Незрозуміло, чи росіяни навмисне спрямували дрони на цивільні цілі (можливо, у рамках навчання штучного інтелекту) або ж штучний інтелект у дронах помилково визначив пріоритетні цілі для атаки (бо скоріш за все росіяни тестують сценарії, коли дрон сам "приймає рішення" про удар), але в будь-якому випадку зрозуміло, що рашисти приділяють увагу новій технології, тестують та розвивають їй, і для нової загрози потрібно шукати нові засоби протидії.

Читайте також: Cхоже, що партизани з М'янми випередили ЗСУ: FPV-дроном вперше збито вертоліт