xcounter
#

Якщо крилата ракета MdCN на 1000 км замість стартувати просто рване, то що буде

33509
Крилата ракета Scalp Naval (MdCN), морська версія французької ракети SCALP-EG, фото - MBDA
Крилата ракета Scalp Naval (MdCN), морська версія французької ракети SCALP-EG, фото - MBDA

Чому французи пішли на відпрацювання такого роду експериментів, та які рішення можуть бути після цього прийняті

Під час масованого удару по виробництву хімічного озброєння режиму Башара Асада в Сирії у 2018 році французькі ВМС мали проблему з тим, що одразу кілька крилатих ракет типу MdCN з дальністю пуску до 1000 кілометрів включно просто не вийшли із пускових шахт. Для Міноборони Франції це був дуже гострий епізод, інформацію про який намагались усіляко приховати.

Схоже, що за 7 років потому французи вирішили по-своєму розвинути цю історію. Інакше навряд чи б вони стали моделювати ступінь пошкоджень для корабля-носія в разі якби та сама MdCN взагалі би вибухнула в пусковій установці через нештатну ситуацію.

Читайте також: Гуам майже вдвічі менший за Київ, але там військові США досі не збудували навіть ангари під THAAD

Як пише французький портал Opex360, Головне управління озброєнь (DGA) Міноборони Франції провело серію випробувань, під час яких відпрацьовувалась ситуація вибуху ракет тих чи інших типів в пускових установках на кораблях французьких ВМС.

Сам хід випробувань французьке DGA розкрило в загальних рисах – фахівці установи відтворювали ситуацію загоряння палива на ракетах та моделювали, до якої складності наслідків це приведе. При цьому були оприлюднені деякі кадри, які дали загальне уявлення про хід випробувань.

Заявлялось при цьому, що отримані результати моделювання "будуть покладені в основу майбутніх систем ракетного озброєння". Іншими словами, ці напрацювання можуть бути використані наприклад для вдосконалення конструкції пускових установок для мінімізації наслідків можливих аварій з ракетами.

Окремо від Defense Express доповнимо, що до набору озброєння кораблів ВМС Франції із ракетного озброєння входять згадані вище крилаті ракети MdCN, протикорабельні ракети Exocet та зенітні ракети сімейства Aster. MdCN також мають позначення Scalp Naval, і в одній з наших публікацій ми раніше розповідали про те, наскільки доступна ця ракета, яка виступає аналогом Tomahawk в Європі.

Загалом практику проведення різного роду "краш-тестів" своїх кораблів для французів є звичною. Тут можна згадати історію зокрема про те, як у Франції вирішили, що якщо вдруге підірвати морську міну біля фрегата, то це покращить готовність їх флоту до війни.

Якщо ж говорити про ракетне озброєння, то можливо тут профільне агентство Міноборони Франції намагалось по-своєму переосмислити практику дій ВМС США під час кампанії по захисту судноплавства в Червоному морі від єменських хуситів.

Читайте також: Відбиваючи атаки хуситів у Червоному морі ВМС США відстріляли понад 200 ракет з ціною від 4 до 12 млн доларів за одиницю