xcounter
#

Як розуміти слова про повернення в ЗСУ 1500 одиниць техніки, зокрема МТ-ЛБ та БРЕМ

55230
Бійці ЗСУ тренуються застосовувати рідкісний МТ-ЛБ-АТ з кулеметом ДШК для звільнення Херсонщини, фото - АрміяInform, дата публікації - 21 листопада 2022 року
Бійці ЗСУ тренуються застосовувати рідкісний МТ-ЛБ-АТ з кулеметом ДШК для звільнення Херсонщини, фото - АрміяInform, дата публікації - 21 листопада 2022 року

Що могло мати на увазі оборонне відомство, і як можна трактувати цю заяву

Міноборони України на своїй сторінці у Facebook сьогодні оприлюднило заяву про те, що до ЗСУ було повернуто 1500 одиниць техніки та озброєння, зокрема тягачі МТ-ЛБ, БРЕМ та інші види техніки, які було віднесено у заяві до категорії "транспортні засоби", та понад 2 тисячі найменувань військово-технічного майна.

При цьому слід зауважити, що у цій заяві не було чіткої конкретизації, в які ж строки ця передача відбулась. Тому тут нема підстав чітко говорити про те, що передача цього масиву техніки та озброєння для ЗСУ відбулась "зараз", і це має значення ось в якому контексті.

Читайте також: 14 бригад без озброєння: скільки танків, БМП, САУ та іншої техніки на них потрібно

Якщо читати наведені вище слова буквально, то тут може бути недвозначне сприйняття. Тому що з однієї сторони виглядає так, що наше військо у найближчий час має отримати значення підсилення бронемашинами та іншими важливими засобами. А з іншої сторони, закономірно може виникнути питання, а чому ж тоді це підсилення не відбулось протягом попередніх 2 років повномасштабної війни з РФ.

Оскільки там мова про майно, яке стало "надлишковим" явно задовго до лютого 2022 року, і нашому війську воно було потрібно, образно кажучи, ще "на позавчора".

МТ-ЛБ-АТ з кулеметом ДШК на зберіганні, архівне зображення з відкритих джерел

Однак тут можна зрозуміти і логіку, за якою Міноборони України в своєму офіційному повідомленні не стало розкривати хоча би орієнтовний таймінг заявлених вище техніки та майна для нашого війська. Оскільки тут явно мав місце певний компроміс між необхідністю публічно прозвітувати про важливу діяльність для зміцнення нашого війська та необхідністю зберегти в таємниці чутливі дані.

Тут ми можемо висловити власне припущення, що у цій заяві по поверненню "надлишкового майна" Міноборони України могло мати на увазі весь період повномасштабного вторгнення РФ.

Ремотно-евакуаційна машина БРЕМ-Ч Збройних Сил України буксирує трофейну рашистську БМП-1 в Куп’янську, жовтень 2022 року

Оскільки ще у 2022 році у відкритому доступі були повідомлення про наявність у Сил оборони України деяких "екзотичних" зразків техніки, які не було в строю станом на початок повномасштабної війни.

Наприклад, Defense Express розповідало про те, що для звільнення Херсонщини ЗСУ восени 2022 року використали рідкісну версію МТ-ЛБ з кулеметом ДШК. І що у той же проміжок часу ЗСУ показали використання рідкісної бронемашини БРЕМ-Ч, щоб збирати трофеї в Куп’янську.

БРЕМ-Ч Збройних Сил України
Читайте також: Чому навіть на Т-62 ставили УБ-32 під С-5, і чому взагалі доходило до міні-РСЗВ