АрміяInform в своєму репортажі відтворила, як бійці 36-ої бригади морської піхоти ВМСУ імені контр-адмірала Михайла Білинського у взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони України відпрацьовували дії по звільненню Херсонщини. Морпіхи тренувались використовувати бронеавтомобілі турецького виробництва Kirpi для проведення штурмових дій, та взаємодіяти із розвідувальними підрозділами для планування дій проти ворога.
Підтримувати дії морських піхотинців, за умовами тренувань, мали танкові та механізовані підрозділи Сухопутних військ ЗСУ. І тут ми можемо помітити, що наші бійці використовували зокрема рідкісні МТ-ЛБ-АТ з відкритою баштою, озброєні кулеметом ДШК.
Читайте також: ЗСУ могли використати "російський ленд-ліз", щоб відновити рідкісні танки Т-80УД (відео)
Історія таких рідкісних машин тягнеться аж в 2015 рік, коли Командування Сухопутних військ ЗСУ в експериментальному порядку вирішили посилити озброєння наявних МТ-ЛБ, що знімались із зберігання. Остаточний вибір тоді зупинився на використанні відкритих повортних платформ із кулеметом ДШК та бронезахистом кулеметника (хоча першопочатково розглядався варіант встановлення башти від БТР-60).
За деякими даними, усього було модернізовано мінімум батальйонний комплект МТ-ЛБ-АТ, який отримала 14 окрема механізована бригада. По мірі переходу на БМП-1 "мотолиги" у рідкісній версії йшли на бази зберігання. І уже на кадрах зразка 2018 року ми уже можемо побачити ці МТ-ЛБ-АТ з кулеметом ДШК, поставлені на консервацію.
Можемо припускати, що Командування Сухопутних військ ЗСУ "згадало" про цю рідкісну версію "мотолиги" на консервації лише весною чи влітку 2022 року.
Бо перші за весь 2022 рік візуальні "згадки" про МТ-ЛБ-АТ в строю нашого війська з’явились лише в листопаді 2022 року, в репортажі від АрміяInform тав одній із публікацій Національного порталу "Тиск".
Читайте також: ЗСУ використали проти рашистів рідкісні протитанкові комплекси 9П148 (відео)