Президент Володимир Зеленський повідомив, що у Збройних Силах України одразу 14 бригад, які мали сформувати додаткові сили для активних наступальних дій, без озброєння. Причина максимально проста - зброю для них не надали партнери. Хоча вона обговорювалась і надходить, але постачання йдуть дуже повільно.
І з боку Defense Express залишається лише оцінити про яку орієнтовну потребу в озброєнні та військовій техніці йде мова. Хоча одразу слід зазначити, що це будуть виключно умовні розрахунки, бо невідомі типи бригад, які сформовані, а також їх штатна структура.
Читайте також: 2,2 млрд доларів лише на ракети до Patriot та NASAMS - скільки це ракет та що ще у пакеті допомоги США

Але для початку можемо взяти варіант зі стандартними на 2021 рік окремими механізованими бригадами трьохбатальйонного складу. На одну таку бригаду загальною чисельністю близько 5 тисяч осіб необхідно, якщо брати лише основне озброєння:
- 109 БМП
- 31 танк
- 36 артилерійських систем
- 18 ЗРК ближньої дії (9 типу "Стріла-10" та 9 "Тунгусок")
Звісно це ідеалізований штат і в ньому ще відображені ще 18 120-мм міномета, три десятки інженерних машин, санітарні, зв'язкові, штабні та інші машини, протитанкові засоби, дрони та величезна кількість додаткового транспорту - понад 960 автомобілів .

Більше того, зараз бригади далеко не трьохбатальйонного складу, а їх реальна штатна структура дуже сильно відрізняється від "паперової". Але мову будемо вести саме про основне озброєння для виключно ілюстративних розрахунків. І таким чином для 14 таких умовних механізованих бригад необхідно:
- 1526 БМП
- 434 танки
- 504 артилерійські системи
- 252 ЗРК ближньої дії

Окрім механізованих бригад також можливо загадати про мотопіхотні бригади, які відрізняються значно меншою кількістю техніки й об'єктивно є значно "бюджетнішим" варіантом. Зокрема одна така бригада на близько 5400 осіб має лише:
- 44 БТР
- 35 МТЛБ
- 13 танків
- 36 артсистем
- 18 ЗРК ближньої дії
Звісно там також йде велика кількість інших видів військової техніки, бо у складі бригади окрім трьох батальйонів, як і у механізованій, є ще роти матеріального забезпечення, ремонтно-відновлювальна, розвідки, медична, групи зв'язку, інженерного забезпечення тощо.

І на 14 таких мотопіхотних бригад необхідно, лише основного озброєння:
- 616 БТРів
- 490 МТЛБ
- 182 танки
- 504 артилерійські системи
- 252 ЗРК ближньої дії
Знову ж, це "за папером", а реальність абсолютна інша. І еквівалентом БТРів можна вважати MRAPи, а замість БМП й M113 буде за радість. Але у будь-якому випадку навіть такі умовні розрахунки показують, про яку реальну і зовсім не максимальну потребу в озброєнні для ЗСУ йде мова.
Читайте також: Українські дрони атакували систему російської космічної розвідки "Звезда" ОсНаз ГРУ