xcounter
#

Українські дрони атакували систему російської космічної розвідки "Звезда" ОсНаз ГРУ

12163
В/ч 33443 - частина системи "Звезда" РФ
В/ч 33443 - частина системи "Звезда" РФ

За номером в/ч 33443 ховається вкрай специфічний російський військовий комплекс, який вже став третім ураженим "космічним" об'єктом РФ

Російські неофіційні джерела повідомили про успішну атаку українських дронів по військовій частині №33443, яка знаходиться у під селищем Московське, Ізобільненського району Ставропольського краю, що за понад 450 км від поточної лінії фронту.

Офіційно місцева влада підтвердила факт атаки дронами, повідомивши, що два дрони "впали", а "інфраструктура не постраждала", хоча зазвичай у РФ зазначають, що БПЛА були знешкоджені. Російський Telegram-канал Astra, з опорою на власні джерела, повідомив, що один з дронів вибухнув, поранивши одного військовослужбовця.

Читайте також: Що росіяни вперше розказали про складність роботи з Ми-28, і як нам це сприймати

А також зазначило номер військової частини, додавши, що вона належить до формувань особого призначення Головного управління Генштабу РФ, яке більш відомо під старою назвою ГРУ (рос. - "Главное разведывательное управление").

Сама в/ч 33443 має доволі характерний вигляд і загалом на території військової частини розміщено під два десятка параболічних антен. Але справа в тому, що це не просто військова частина, і навіть не просто підрозділ радіотехнічної розвідкитак званого ОСНАЗу ГРУ, а частина російської системи космічної розвідки "Звезда".

в/ч 33443 осназ гру
Вид на в/ч 33443 (фото: @Ilia R6FHQ)

Ця система була створена на початку 1970-х років для перехоплення сигналів космічних апаратів. Вона передбачала створення 11 станцій на території СРСР та 4 за кордоном на території Куби, В'єтнам, Бірми та Монголії. Точні можливості системи, з огляду на секретність не розголошувались навіть у 90-х, але загальний її напрям - саме прослуховування систем космічного зв'язку, аналіз їх роботи, можливо - протидія.

І в/ч 33443 (раніше 12151) була однією з перших та небагатьох, що залишились у строю після розпаду СРСР, бо половина всіх аналогічних пунктів космічної розвідки знаходились на території союзних республік.

Більше того, з приходом до влади Путіна ця військова частина була кардинально модернізована із розширенням кількості антен та території вдвічі. І надалі оснащення військової частини постійно розширювалось, про що говорять супутникові знімки:

в/ч 33443

Наразі немає актуальних супутникових знімків в/ч 33443 для оцінки наслідків удару. Але вже можливо говорити, про те, що Україна цілеспрямовано вибиває космічні можливості РФ. Зокрема 23 травня був уражений центр супутникового зв'язку під окупованою Алуштою, а 23 червня - центр дальнього космічного зв'язку під окупованою Євпаторією.

Читайте також: Німецьке Zeitenwende в дії - від суворих правил і обмежень до злету експорту зброї