Індія наразі веде проект по будівництву бази під назвою Varsha для флоту своїх атомних підводних човнів, котрі є носіями ядерної зброї. Значна частина інфраструктури бази Varsha буде розміщена під землею, однак загалом параметри цього проекту не розкриваються, окрім планової дати завершення будівництва – 2026 рік.
Передбачається, що введення в стрій такого об’єкту дасть Індії можливість завдати "ядерний удар відплати" по своїм противникам, Пакистану або Китаю, використовуючи свої атомні підводні крейсери-носії балістичних ракет. Про це пише портал Army Recognition.
Читайте також: Що треба для робіт по своїм балістичним ракетам на понад 3000 км, і як на це можуть відповісти США

Вказується, що база Varsha будується на узбережжі Бенгальської затоки, а її інфраструктура повинна давати можливість виходити атомним підводним човнам у море приховано, уникаючи виявлення супутниками або ж розвідувальною авіацією ворога.
При цьому передбачається, що майбутня база Varsha зможе приймати як і наявні субмарини проекту Arihant, так і перспективні атомні підводні човни, що мають увійти до складу ВМС Індії.
Тут варто уточнити, що атомні субмарини проекту Arihant мають надводне водозаміщення до 6 тисяч тонн та підводне до 10 тисяч тонн при довжині корпусу в 110 метрів. Однак уже передбачається, що наступне покоління атомних підводних човнів-носіїв балістичних ВМС Індії матиме підводне водозаміщення на рівні 13,5 тисяч тонн.

Але якщо уже продовжувати тему про покоління індійських атомних підводних човнів-носіїв балістичних ракет, то тут варто зауважити такий момент. Перші два підводні кораблі проекту Arihant під назвами INS Arihant та INS Arighat, виступають носіями балістичних ракет K-15 з дальністю пуску всього 750 кілометрів.
Але наступний, третій корабель цього проекту під назвою INS Aridhaman, який має увійти до складу ВМС Індії в 2025 році, нестиме уже більш потужніші балістичні ракети K-4 з дальністю пуску 3500 кілометрів.
Раніше Defense Express в одній з публікацій розповідав про те, що Індія має не тільки ядерну зброю, але й цілий арсенал балістичних ракет, де зокрема йшлось про особливості індійської "атомної доктрини".

Читайте також: Супутники США могли би прояснити дивну історію, як МиГ-21 Індії начебто збив F-16 Пакистану, але вони це не зробили