xcounter
#

Хто має амбітні плани зробити конкурента для F-35, хоча на це знадобиться з десяток років

11067
Перший прототип південнокорейського винищувача KF-21, фото — Korea Aerospace Industries (KAI)
Перший прототип південнокорейського винищувача KF-21, фото — Korea Aerospace Industries (KAI)

Йдеться одразу про модернізовану версію KF-21 Boramae, який зрештою має стати дійсно повноцінним літаком п’ятого покоління

Південна Корея працює над власним винищувачем наступного покоління KF-21 Boramae, і компанія Korea Aerospace Industries (KAI) спільно з агенціями оборонного відомства країни оприлюднили плани з розробки одразу трьох версій цього літака — такий проєкт є частиною загальної масштабної стратегії Південної Кореї з укріплення власної обороноздатності, а також посилення експортних перспектив.

Отже, передусім йдеться про літак у версії РЕБ — KF -21 EA (Electronic Attack), фактично машина буде аналогічна Boeing EA-18G Growler військово-морських сил США, розповідає видання Aviacionline. Його завданням буде подавлення чи знищення ворожих засобів протиповітряної оборони, щоб розчищати шлях для інших винищувачів, які завдаватимуть ударів по наземних цілях.

Читайте також: Є перше припущення, що справді може дати Південна Корея, і це AT-1K Raybolt

Версія літака радіоелектронної боротьби буде побудована на базі двомісної версії винищувача KF-21B, одне з місць переобладнають для оператора РЕБ. На закінцівках крил будуть розташовані пристрої радіоелектронної розвідки для виявлення, ідентифікації та локалізації радіохвиль ворожих радарів.

Також літак буде оснащений трьома блоками РЕБ, два з них будуть відповідати за глушіння високочастотних, і один — низькочастотних радарів, і також літак матиме можливість знищення цілей ймовірно протирадіолокаційними ракетами AARGM-ER.

Також у Південній Кореї вже думають над модернізованою версією свого KF-21 Boramae, а саме KF-21EX. Так, наприклад, якщо перші машини у версії Block 1 вважатимуться поколінням 4,5 і порівнюються з Dassault Rafale чи Boeing Super Hornet, то KF-21EX вже буде повноцінним літаком п’ятого покоління зі "стелс"-можливостями.

південнокорейський винищувач KF-21
KF-21. Фото — Korea Aerospace Industries (KAI)
Для цього у літака буде традиційний для п’ятого покоління внутрішній відсік для озброєння — йдеться про 4-8 ракет Meteor або ж іншого озброєння. Винищувач також отримає нову оптико-електронну систему цілевказівки та лазерної підсвітки, удосконалений радар і засоби РЕБ.

Зрештою, KF-21 EX стане основою для ширшого комплексу бойової системи наступного покоління Next Air Combat System (NACS, за аналогією з американською NGAD чи європейською FCAS, щоправда, там йдеться вже про винищувачі шостого покоління), і також матиме "вірних ведених" — дронів, що будуть діяти спільно з літаками.

Відзначається, що Південна Корея намагатиметься якнайшвидше розробити цей літак, бо зрештою планують мати й експортну версію машини KF-21SA, яка за їхніми планами зрештою має скласти конкуренцію тому ж F-35. Щоправда, коли з’являться модернізовані версії KF-21 — велике питання, наразі йдеться про терміни у понад 10 років.

Читайте також: Як Південна Корея постачає озброєння і на що може розраховувати Україна