Уряд Угорщини підтвердив дані, які раніше з’явились у місцевій пресі про те, що група невідомих хакерів до цього вкрала та оприлюднила чутливі дані, які стосуються угорських оборонних закупівель.
Хоча влада країни стверджує, що важливі дані не були скомпроментовано, оприлюднене невідомими хакерами дозволяє скласти повну картину про оборонні закупівлі Угорщини, зокрема про постачальників супутникових знімків у воєнних цілях. Про це пише портал Defense Romania.
Читайте також: У Ірані заперечили зацікавленість у російській С-400, бо мають свої кращі ЗРК: про які йде мова
Як зазначається в публікації, хакери оприлюднили дані зокрема по запланованому придбанні для армії Угорщини 217 бойових машин піхоти Lynx KF41 в німецького оборонного концерну Rheinmetall, 16 вертольотів H225M в Airbus та чотирьох ЗРК NASAMS від Konsberg. Іншими словами, були "засвічені" дані по оборонній співпраці Угорщини з іншими країнами Європи.
Ба більше – в публічний простір були "злиті" дані також й про те, що Угорщина має намір купити розвідувально-ударні безпілотні комплекси Bayraktar TB2, по орієнтовній вартості в 90 мільйонів доларів за один комплекс (тобто кілька БПЛА та апаратура управління).
Крім того, також були оприлюднені й ті чутливі дані, які стосуються проекту Rheinmetall по розгортанню виробництва боєприпасів на території Угорщини.
Однак цікаво, що ці самі хакери виклали в публічний доступ інформацію, яка стосується закупівлі супутникових знімків для Угорщини в оборонних цілях.
Річ в тім, що згаданий вище концерн Rheinmetall придбав ексклюзивні права на супутникові SAR-знімки від компанії ICEYE, котрі далі в рамках своїх зобов’язань передає зацікавленим державним та оборонним структурам Німеччини та Угорщини.
Цей аспект невідомі хакери також "засвітили" в масиві злитої інформації, і так заодно розкрили одне із джерел отримання розвідувальних даних для угорського військового керівництва.
Раніше Defense Express писав про те, що влітку 2024 року стало відомо про факт продажу половини наявного парку БТР-82 угорської армії в Сербію, аби вивільнити гроші на БМП від Німеччини, але це була трохи дивна угода.
Читайте також: Індія хотіла копіювати "Циркон" як BrahMos II, але зробила свою гіперзвукову ракету LRAShM