xcounter
#

Французькі військові придумали концепцію запускати FPV-дрони з аналога Ан-28, і щось в цьому є

2951
Запуск FPV-дрона із транспортного літака ВПС Франції
Запуск FPV-дрона із транспортного літака ВПС Франції

Поєднання легкої авіації та безпілотних технологій виглядає особливо перспективним, тому тут варто комбінувати різні варіанти

У січні 2025 року з’явилась новина про те, що французькі військові експериментують із запуском FPV-дронів з транспортних вертольотів, зокрема в рамках експериментів про місце гелікоптерів на сучасному полі бою.

Тепер французи в рамках своїх пошуків пішли ще далі, і тепер вони експериментують із можливостями запуску FPV-дронів з легкого транспортного літака, який можна назвати аналогічним до Ан-28.

Читайте також: Армія Норвегії тенісними м'ячиками на дронах перевірила те, що доведено працює з часів АТО

Як пише в своїй публікації французький портал Opex360, такий експеримент провів Центр військово-повітряної експертизи (CEAM) в інтересах Генерального штабу ВПС Франції, мета експерименту – перевірити, наскільки взагалі практичним буде запускати FPV-дрони та "інші керовані боєприпаси" з борту легких транспортних літаків, щоб дати "додаткові можливості" французьким спецпризначенцям.

Для цього експерименту був використаний один із наявних на 123-ій авіабазі транспортний літак DHC 6 Twin Otter, котрий за характеристиками цілком співставний із Ан-28.

Є деталізація, що в рамках цього епізоду використовувались інертні (тобто навчальні) боєприпаси, сам експеримент визнано успішним, однак при цьому не оприлюднюються технічні деталі, які стосувались самого процесу. Можемо відштовхуватись лише від фото, які були оприлюднені в соцмережах.

Слайд із концепцією Ан-2 як мішені-БПЛА, котрий буксирує дрон-камікадзе "Ланцет", зображення з відкритих джерел

На цьому тлі від Defense Express хочемо поставити такий акцент. З однієї сторони, в поточних умовах російсько-української війни описана вище концепція в дистильованому вигляді, тобто посадити оператора дрона на борт легкого транспортного літака та в польоті проводити пуски FPV-камікадзе може виглядати не до кінця практичною.

Однак сама по собі концепція "легкий літак як стартовий майданчик для ударного дрона", або ж просто поєднання легкої авіації та безпілотних технологій цілком може отримати право на життя та реалізацію, якщо підібрати відповідну форму. Тут для ілюстрації можна згадати задум рашистів із використанням Ан-2 як "буксира" під дрон-камікадзе "Ланцет", котрий однак не було реалізовано.

Або ж відштовхуватись від якраз таки вдалого прикладу, а саме – використання Силами оборони України безпілотних бомберів із ФАБ-250 для ударів по прифронтовій зоні та території Росії.

SkyRanger Swift, який застосовується для бомбових ударів по рашистам
Читайте також: У РФ показали зенітний дрон, який нібито літає зі швидкістю 280 км/год, але не обійшлося без брехні