Під час навчань Joint Viking 2025 під егідою НАТО, що пройшли з 3 по 16 березня у Норвегії, участь у яких взяли близько 10 тисяч військових, стали майданчиком для відпрацювання та перевірки тактик, які демонструє відбиття російської агресії в Україні.
Зокрема вкрай відомого та вже широко поширеного світом використання звичайних квадрокоптерів зі скидами. Але норвежці вирішили додатково перевірити чи дійсно воно працює, для чого залучили підрозділ Combat Lab, який спеціалізується на військових дослідженнях.
Читайте також: Ще Mirage 2000-5 для України від третіх країн: хто і як їх може передати
Для цього під час навчань з квадрокоптерів скидали тенісні м'ячі на бронетехніку умовного противника. Метою випробувань стала перевірка тактики використання такого озброєння, а також надання учасникам можливості відчути загрозу від цієї загрози. Загалом за 10 вильотів було скинуто 30 тенісних м'ячів, що стало наймасштабнішим використанням дронів зі скидами у норвезькій армії за весь час, пише Defense News.

З боку Defense Express додамо, що на оприлюднених кадрах та фото з навчань також можливо помітити, що військова техніка не була оснащена жодним захистом від дронів. Що також прямо вказує на відсутність імплементацій країнами НАТО й контрзаходів і це при вже багаторічній доведеності ефективності дронів.
Зокрема вперше скиди почали використовувати ще за часи АТО і такому засобу ураження вже скоро буде років 10, а останні три роки він просто став масовим. Більше того, можливо не кивати лише на досвід в Україні, бо такі сами скиди використовував ХАМАС, що прямо говорить, що скиди тепер є невідємною частиною поля бою.
Більше того, не були імплементовані ті рішення, які армія США вже відмітила як важливі. Зокрема маскування та розосередження командних пунктів, які у своєму первородному польовому стані легко фіксуються та знищуються. На світлини нижче - розгортання оперативного центру управління артилерію під час Joint Viking 2025.

При цьому мова йде не лише про те, що скупчити на засніженій галявині зелені намети, КШМ та машини зв'язку не дуже вдала ідея. А про такі речі, як маскування командних пунктів у радіопросторі, над чим у збройних силах США також вже замислюються.
Варто також зазначити, що поки Україна створила Сили безпілотних систем та розгортаючи цілі бригади ударних безпілотних авіаційних систем, у США і поки лише у США, почали створювати взводи БПЛА.
Читайте також: Супутник показав, що зараз із атомним флагманом РФ "Петр Великий", який хотіли списати 2 роки назад