xcounter
#

У Франції експериментують з перетворенням вертольотів на "дрононосці" та за рахунок цього думають їх зберегти

3700
H160M Guepard
H160M Guepard

Багато хто вважає, що час вертольотів на полі бою вже добігає кінця через дрони, але у Франції тестують доволі цікаву концепцію поєднання

Думка про те, що танки вже відживають свій час на полі бою конкурує за популярністю лише з ідеєю, що майбутнього немає і в ударних вертольотах. При цьому "вбивцями" обох називають дрони.

А скасування Пентагоном проєкту FARA після витрат понад 2 млрд доларів з метою створення ударно-розвідувального вертольота, використовується як аргумент. Водночас у Франції пішли дещо далі та розглядають у дронах не "вбивць" бойових вертольотів, а доповнення до них.

Читайте також: РФ забрала єдиний підводний човен під ракети "Калибр" із Тартусу в Сирії

Ще у 2024 році французька армійська авіація почала експерименти з інтеграцією дронів до легких вертольотів та має на меті створення навіть "вірних відомих" для гелікоптерів, про що пише Zone Militaire.

Зокрема базою для експериментів став 3-й вертолітний полк, на озброєнні якого легкі вертольоти Gazelle та транспортні Puma. І французькі вертолітники вже відпрацювали можливість використання з Gazelle FPV-дронів. Але основна осяжна мета - розширити можливості розвідувально-ударного контуру. Простою мовою, вертоліт має бути носієм БПЛА та запускати їх, а вони - забезпечувати пошук та знищення цілей.

Gazelle
Gazelle

Зокрема планується розробити дрони для вертольотів, які будуть здатні виконувати розвідувальний політ на відстані до 50 км від носія, а знищувати цілі на дальності до 20 км. Саме такі дрони мають увійти у набір озброєння нового вертольоту H160M Guepard Joint Light Helicopter французьких повітряних сил.

І вже після цього у Франції планують отримати повноцінного вертолітного "вірного відомого", за аналогію з аналогічними дронами для винищувачів. Строки робіт французькі військові не називають, але вважають, що вже у 2040 році повітряні бої будуть "дронезовані".

H160M
H160M

Варто додати, що зрештою вертоліт є лише платформою, яка відрізняється дуже високою мобільністю. І враховуючи тенденцію до опційної пілотованості інтеграція до нього дронів - просто логічне рішення. Тим паче, що аналогічні кроки йдуть у США.

Ше у 2021 році відпрацьовувалось поєднання у єдиний розвідувально-ударний контур AH-64E Apache та дрона MQ-1C Gray Eagle, коли оператор Apache керував ним та уражав цілі. А запускати дрони з вертольотів у США почали ще раніше. На фото нижче - пуск Altius з UH-60 у межах тестів у березні 2020 року.

UH-60 Black Hawk
UH-60 Black Hawk запускає дрон Altius
Читайте також: Іспанія збирається утилізувати зенітні ракети SM-1: чи є варіанти їх застосування проти РФ