Керівництво французького оборонного концерну Thales заявило, що в 2023 році планує найняти 12 тисяч додаткових працівників, аби "задовольнити попит на весь асортимент продукції". В 2022 році концерн уже найняв 11,5 тисяч додаткових працівників, порівняно з тим, що попередні роки набір персоналу не перевищував 5-8 тисяч осіб на рік.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну попит на електроніку від Thales виріс суттєво, завдяки чому наприклад вартість акцій концерну протягом року виросла аж на 60%. Уже відомо, що у травні 2023 року Thales має поставити для ЗСУ першу радіолокаційну станцію Ground Master 200, яка зміцнить нашу ППО, і для розгортання котрої на позиції достатньо лише 15 хвилин.
Читайте також: Щоб зробити ракету Aster до SAMP/T, Франції треба 40 місяців, і тому Захід аж так "переймався" ефективністю нашої ППО
З однієї сторони, справді виглядає так, що саме через стрибок попиту на військову електроніку, спричинений війною РФ проти України, французький Thales настільки різко збільшує набір персоналу: зараз на підприємствах концерну загалом працюють 80 тисяч осіб.
З іншої сторони, керівництво Thales окремо наголосило на тому, що стрибок попиту відбувся за "усім асортиментом продукції". І на цьому тлі особливо цікавим виглядає той факт, що ця французька компанія постачає електроніку не тільки для військової промисловості чи аерокосмічної галузі, але й навіть для залізничного транспорту.
Для залізниць різних країн світу французька Thales постачає цифрові пристрої для сигналізації та регулювання руху поїздів, і також – працює над створенням так званих "автономних поїздів" без машиністів, котрі за якийсь час повинні їздити у Франції та Німеччині. Очевидно, що для роботи і за цими напрямками концерну також довелось наймати додаткових працівників. І це один із "пазлів", який загалом показує, на якому тлі Thales різко на понад 10% збільшив набір персоналу.
До речі, аж ніяк не єдиний приклад, коли одна і та ж компанія постачає одночасно і військову техніку, і техніку для роботи інфраструктури.
Наприклад, як розповідав Defense Express, наприкінці грудня 2022 року Польща отримала першу партію в 10 танків К2 та 24 самохідні артустановки К9 від Південної Кореї. І на тому ж ролкері заодно доставили і 12 трамваїв для муніципалітету Варшави. Нюанс просто в тому, що ці всі танки, САУ і трамваї на замовлення поляків виготовила одна і та ж південнокорейська фірма - Hyundai Rotem.
Читайте також: США "розучились" робити голівки самонаведення до Stinger, і це "гальмує" плани по виробництву ПЗРК