xcounter
#

F/A-18 з Австралії для України: перемовини вже йдуть, загальна кількість - понад 40 винищувачів

8984
F/A-18 Hornet (всі фото: Royal Australian Air Force)
F/A-18 Hornet (всі фото: Royal Australian Air Force)

F/A-18 - це багатофункціональний винищувач, який за своїми можливостями кращий за F-16

Австралія, США та Україна обговорюють можливість посилення Повітряних Сил України багатоцільовими винищувачами F/A-18, які наразі все одно виводяться з експлуатації австралійським військом.

Про такі перемовини сповіщає видання Australian Financial Review з посиланням на власні джерела, зазначивши, що США вже підтвердили можливість надання дозволу на реекспорт літаків, а єдиною умовою є не застосування F/A-18 у повітряному просторі РФ.

Читайте також: У що перетвориться Каховське водосховище, коли вода піде: мапи 1943 року
F/A-18 Hornet Австралія

Ще у квітні Defense Express розписував саме такий теоретично можливий варіант посилення України, який пов'язаний з тим, що наразі Австралія вже замінила ці машини на F-35. Й наразі ці літаки знаходяться на зберіганні. Водночас різниця присутня різниця в оцінки кількості 46 машин проти 41 за даними австралійського видання. Це може бути пов'язано з тим, що деякі машини знаходяться в абсолютно нельотному стані. Також треба додати, що навіть кількість у 41 літак не означає те, що всі вони у льотному стані.

Зазначимо, що мова йде про F/A-18 Hornet, які модернізовані до рівня A++, аналогічній F/A-18C/D. Винищувач має РЛС AN/APG-73 з можливістю використання всієї номенклатури озброєння, включно з ракетами "повітря-повітря" AIM-120 AMRAAM та ASRAAM, засобів ураження наземних цілей від Paveway II та JDAM-ER до крилатих стелс-ракет AGM-158 JASSM, а також ураження кораблів за допомогою Harpoon.

F/A-18 Hornet Австралія
F/A-18 Hornet - одразу 12 рішень проти російських літаків під крилом та фюзеляжем

Стан самих літаків, які Австралія отримувала у 1985-1988 роках потребує уточнення. Можливо деякі з них вже вичерпали весь ресурс експлуатації. Але справа в тому, що F/A-18 - це палубна машина, яка призначена для експлуатації у наджорстких умовах авіаносця, водночас в Австралії вони експлуатувались зі звичайних аеродромів на суходолі.

З огляду на те, що для Австралії передача до України F/A-18 не становить жодного ризику обороноздатності, бо єдиною альтернативою є їх продаж приватним компаніям, музеям та утилізація, такий сценарій посилення українських Повітряних Сил є доволі вірогідним.

F/A-18 Hornet Австралія
Читайте також: Резніков озвучив терміни, як швидко Україна буде готова приймати F-16