Пентагон прийняв важливе рішення щодо F-35 надавши йому статус Milestone C, що дає дозвіл на повномасштабне серійне виробництво цього літака п'ятого покоління. Рішення за підписом керівника закупівель американського оборонного відомства дійсно є віхою.
Якби не факт того, що F-35 вже й так у виробництві з 2007 року, а з 2016 впевнено перетнуло рубіж у 100 літаків за рік, а загальна кількість вироблених становить понад 990 одиниць F-35.
Читайте також: Морпіхи США купили понад 100 дронів під ракети NSM, тепер хочуть такі ж під Tomahawk
Більше того, у Повітряних силах США вже у строю понад 375 винищувачів F-35 і за кількістю вони поступаються лише F-16, яких у строю близько 480 машин.
Як так сталось - губиться у бюрократичних процесах міністерства оборони США. Це рішення мало бути прийнято ще у 2019 році. Воно було зав'язано на завершення експлуатаційних випробувань та запуску цифрового середовища Joint Simulation Environment з симуляцією випробувань, які неможливо чи занадто ризиковано проводити у реальному житті.
Але через пандемію розробка системи загальмувалась, й лише у вересні 2023 року F-35 у Joint Simulation Environment завершив всі необхідні 64 випробування. Їх загальний результат був затверджений 7 березня 2024 року радою з оборонних закупівель, а 12 березня остаточно затверджений.
Таким чином дуже важливе рішення щодо Milestone C для F-35 ніяким чином не вплинуло ні на об'єми замовлень чи виробництва F-35, як у США, так й величезною кількістю іноземних країн, ані на його реальне бойове використання.
Окрім того, воно ніяким чином не впливає на величезну купу проблем, які тягнуться за F-35. Нагадаємо, що у Пентагоні бідкаються на те, що постійні оновлення літака призвело до додаткового нагромадження проблем, вся програма F-35 все більше нагадує хаос.
При цьому вона поглиблюється з кожним оновленням, а наступна версія Block 4 на паузі через проблеми з оновленням програмно-апаратного забезпечення Technology Refresh 3 (TR-3), через що Lockheed Martin може зібрати цілий "склад" зі 150 літаків.
Читайте також: Польща отримала дозвіл на рекордну 821 крилату ракету JASSM-ER з дальністю 900 км