xcounter
#

Де саме було знищено судно з командним пунктом рашистів та звідки воно взагалі там взялось

61181
Де саме було знищено судно з командним пунктом рашистів та звідки воно взагалі там взялось

Командний пункт на закинутому судні, що прибило до берега - наразі найбільш екзотичне місце обране ворогом для таких цілей

Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук подякував українським льотчикам, які завдали високоточного удару по ворожому пункту управління, який знаходився у доволі екзотичному місці - цивільному вантажному судні, яке прибило до берега.

Удар було завдано потужним авіаційним боєприпасом, можливо французькими AASM Hammer, які нещодавно були отримані Україною від Франції. В результаті надбудова корабля була розтрощена.

Читайте також: РФ та Китай разом з Іраном починають морські навчання в Оманській затоці

Й попри те, що місце удару не розкривається місце подій відносно легко відновити, бо мова йде про Дніпровський лиман поряд із селищем Виноградне.

командний пункт на судні рф

Також завдяки загальнодоступним супутниковим знімкам можливо встановити коли саме це судно з'явилось у цьому місці. Мова йде про період між 3 та 8 червня 2023 року.

командний пункт на судні рф

Враховуючи події які у той час відбувались - до берега це судно прибило після підриву окупаційними військами 6 червня 2023 року дамби Каховської ГЕС.

Таким чином це судно весь цей час знаходилось на контрольованому ворогом лівому березі Дніпра у приблизно 6 км від найближчої точки правого берега Дніпровського лиману. Але після удару Повітряних сил, навряд чи ворог зможе його використати.

Оновлено:

Згодом у Військово-Морських Силах деталізували обставини атаки, зазначивши, що це був танкер під російським прапором "Механик Погодин", який ще у 2018 році було заарештовано у Херсоні українськими правоохоронцями. На ньому ворог розгорнув спостережний пункт для ведення розвідки, також використовували для завдавання ударів дронами по Херсонській області.

Читайте також: Чи зможе Німеччина реалізувати "кільцевий обмін" Taurus на Storm Shadow для ЗСУ