xcounter
#

Знищений командний пункт РФ на судні керував ударами дронів по Херсонщині

2419
Ураження російського командного пункту на теплоході "Механик Погодин", 11 березня 2024 року
Ураження російського командного пункту на теплоході "Механик Погодин", 11 березня 2024 року

Це нова та важлива деталь про те, як ворог може планувати удари по нашій землі

Вчора, 11 березня 2024 року, внаслідок успішного удару Повітряних Сил, було знищено російський командний пункт, розміщений на теплоході "Механик Погодин". Цей теплохід після підриву ворогом дамби Каховської ГЕС влітку 2023 року викинуло на берег в районі Кінбурнської коси, після чого російські окупанти облаштували на судні "Механик Погодин" спостережний пост для ведення розвідки, командний пункт для управління ударами FPV-дронами-камікадзе по Херсонщині, а також поставили там засоби радіоелектронної боротьби.

Через ці всі обставини теплохід "Механик Погодин" став законною військовою ціллю, йдеться у заяві на сторінці ВМС України у Facebook.

Читайте також: Виведено з ладу один з найбільших НПЗ у РФ під Нижнім Новгородом: він переробляв 5% від всеросійського об'єму
Теплохід "Механик Погодин" в районі Кінбурнської коси, зображення - ВМС України

Як також деталізували у ВМСУ, теплохід "Механик Погодин" належав одній із російських судноплавних компаній, був арештований в 2018 році за порушення санкційного режиму України, та з того моменту і по літо 2023 року стояв у морському порту Херсона.

Формат використання російськими військовими цього теплоходу, котрий викинуло течією на берег, прямо вказує на те, що він став військовим об’єктом, відповідно пункту 40 та підпункту с) пункту 60 Керівництва Сан-Ремо з міжнародного права, що застосовується до збройних конфліктів на морі.

"Танкер "Механік Погодин" був включений до системи РЕБ і збору розвідувальної інформації противника, а також систем спостереження, командування та зв'язку. Отже знищення російського танкера "Механік Погодін" не лише завадило загарбникам у реалізації їхніх планів, а й було здійснено у повній відповідності до норм Міжнародного гуманітарного права", - наголосили наші військові моряки.

Теплохід "Механик Погодин", архівне фото з відкритих джерел

Від Defense Express доповнимо, що наведена вище інформація навряд чи є вичерпною щодо тих припущень, які зараз циркулюють в нашому інфопросторі – наприклад, що на момент удару по цьому об’єкту там могли перебувати високопоставлені військові РФ, або навіть командувач тамтешнього угрупування військ Теплинський.

Водночас, маємо зауважити, що тут є вкрай важливою сама деталь, що ворог облаштовує передові пункти управління для ударів безпілотникам та ведення РЕБ на базі подібних покинутих об’єктів, як наприклад цей теплохід на мілині, або ж інші, щодо яких можуть бути моменти в рамках міжнародного гуманітарного права.

Раніше Defense Express розповідав про те, де саме було знищено судно з командним пунктом рашистів та звідки воно взагалі там взялось.

Ураження російського командного пункту на теплоході "Механик Погодин", 11 березня 2024 року
Читайте також: Як Венесуела досі літає на F-16, хоч це складно при ембарго США