Війна в Україні продемонструвала, що американський оборонно-промисловий комплекс не здатен ефективно поповнювати запаси війська США і це загалом негативно впливає на можливість армії США вести затяжну війну проти головного суперника – Китаю, йдеться у звіті Центру стратегічних та міжнародних досліджень, як розповідають у виданні The Wall Street Journal.
Відзначається, у цьому дослідженні були зібрані думки як безпосередньо військових, так і представників промисловості, Конгресу тощо, і їхній аналіз демонструє, що США не мають достатньо запасів боєприпасів для ведення війни з Китаєм у Тайванській протоці. Наприклад, у випадку повномасштабної війни США залишиться без далекобійних високоточних боєприпасів менш ніж за тиждень – такий висновок було зроблено за результатами низки військових навчань.
Читайте також: Обіцяні США "вбивці дронів" Vampire з ракетами APKWS виявились не настільки близьким до ЗСУ як хотілось
І те, що оборонні компанії США не можуть швидко поповнювати запаси зброї, є реальною "стратегічною небезпекою". Як стверджує старший віцепрезидент Центру Сетом Джонс, промисловість працює так, що "найкраще підходить до умов мирного часу" і не готова до теперішньої ситуації у сфері безпеки.
Так, війна в Україні яскраво продемонструвала "пробіли" в "оборонці" США і вкотре нагадала про те, що умовна війна з Китаєм буде передусім "промисловою" і вимагатиме від ОПК здатності у необхідних кількостях та у стислі терміни поповнювати запаси.
У звіті передусім критикують надмірну бюрократію під час укладання оборонних контрактів та продажу зброї за кордон. Загалом Міноборони США разом з Конгресом запропоновані рекомендації щодо створення плану, який включатиме заходи з раціоналізації та удосконалення виробництва, закупівель, поповнення запасів, зарубіжних продажів тощо. Зокрема, серед важливого – необхідність переоцінити потреби у поповненні запасів, створити той самий стратегічний запас боєприпасів і визначити чіткий план закупівель для задоволення чинних та майбутніх потреб.
Читайте також: Чи можуть M777 піти в минуле, ремонт HIMARS в умовах інтенсивної війни та інші висновки США з війни в Україні